Sağlık Bakanlığı Yeni Logosunu Yayımladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyumlu yeni logosunu resmi bir şekilde kullanmaya başlıyacaklarını belirtti. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan bildirinin devamında ise; önceden hazırlanmış olan her türlü görsel basılı materyallerde eski logoların kullanılmaya devam edileceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Yeni Logosunu Yayımladı

Geçtiğimiz sene 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan refarandum ile birlikte gerçekleşen Anayasa değişikliği sonrasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilerek, Bakanlıkların, Cumhurbaşkanlığı kontrolüne girmesi ile değişen idari yapının oluşmasından ötürü yeniden bir yapılanma ile kurumsal kimlik çalışması yapılmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu yeni logo ile birlikte bu tarihtern itibaren (26.12.2018) yeni logonun resmi bir şekilde kullanılacağı açıklanmıştır.

ESKİ TASARIMLARDA LOGO DEĞİŞİKLİĞİ OLMAYACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği'ne gönderilen resmi yazıda Bakanlığımızın logosu değişimiş olup, önceden hazırlanan hertürlü evrak ve görsel basılı meteryalde eski logoların değiştirlmeyceği belirtilmiştir. Bakanlık tarafından alınan karara göre sadece yeni basılan dijital tasarım ve meteryallerde yeni logoların kullanılacağı kararı verilmiştir açıklamasını yayınladı.

YORUM EKLE