Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı Başvuru Tarihleri Duyuruldu!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ iki ay içerisinde 12 bin 500 sağlık personeli ataması yapacaklarını duyurmuştu. Atama için başvuru tarihleri duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı Başvuru Tarihleri Duyuruldu!
Sağlık Bakanlığı açık pozisyonlara sağlık personelli ataması gerçekleştirmeye devam ediyor. Atama ilanı Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve genel olarak kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile duyurulmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmekte olup yine atama başvuruları için adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merezinin resmi internet sitesini kullanmaktadır. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Mart ayı sonunda yaptığı açıklamasında 2 ay içerisinde 12 bin 500 kişilik sağlık personeli ataması yapacaklarını açıklamıştı. Bu alıma ilişkin tarih duyuruldu.

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik sağlık personeli atama tarihi duyuruldu. Buna göre Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel taması Mayıs ayında yapılacak ve adaylar Mayıs ayında 12 bin 500 personel alımı için müracaatlarını yapabilecek. Şu an için Mayıs ayının hangi günün de atamaların başlayacağı bilinmiyor ancak Mayıs ayında atamaların yapılacağı bilinmektedir.

Atamalarına yapılmasına kısa bir süre kala Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile ilan yayımlanması ve başvuru ile tercih kılavuzunun kamuoyuna duyurularak kadrolara adayların başvuruları alınması beklenmektedir. Sağlık Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme il Devlet Personel Başkanlığından 12 bin 500 kişilik atama ilanı duyurulması ile sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

DİĞER PERSONEL İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
112
112 - 4 yıl Önce

Att ler üvey evlat değil,alımlarda sayısı artırılsın sayın bakanım.

esen
esen @112 - 4 yıl Önce

aynen öyle attler ne olacak paremedikler olunca attler bitti 12 yıldır mezunum hala atanamadım bizim sonumuzne olacak

belanur
belanur - 4 yıl Önce

att ler için atama istiyoruz. madem atama olmayacak nıye okuduk ?!!

anestezi
anestezi - 4 yıl Önce

anestezi teknisyenleri atama bekliyorr

Erkan
Erkan - 4 yıl Önce

ALLAHin Selami üzerinize olsun Türkiye'de herşey iyi salık eskisinden farkı yok sadece g9rüntü vardesinler bu görevi okuyup ALLAH için salık vardesin hastane yönetimi apildimi yapıldı desinler makam ve mevki veren ALLAH görevi yapamıyor sormuyor bu hakla helallik almıyor ALLAH af etsin

ayşe gül
ayşe gül - 4 yıl Önce

değerli sağlık bakanım dört yıllık hemşire bölümü mezunuyum acaba atamalar nezaman belli olacak teşekürler kps puanım 71.6 dır

SIRADAKİ HABER