Sağlık Bakanından Yıpranma Payı İle İlgili Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada çalışanlara yıpranma payı verilmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Peki Bakanın açıklamalarının detaylarında neler vardı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Sağlık Bakanından Yıpranma Payı İle İlgili Açıklama

Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına yönelik yıpranma payı payı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına yıpranma payı konusunda atılan adımları değerlendirdi. Peki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hangi değerlendirmelerde bulundu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hangi önemli açıklamalarda bulundu?

İŞTE DETAYLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına sağlık çalışanlarına yönelik yıpranma payı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: Meclisin iradesi ile çıkan bu düzenlemenin önemli bir takım hususlar içerdiğini, son 4 yıldan beri gündemde olan yasalaşması beklenen sağlık çalışanlarının özellikle önemsediği fiili hizmet zammı yani yıpranma payının yılda 2 kere olmak üzere kanunlaşmış olduğunu, doktorların emekli maaşlarına ek ödeme verileceğini, Pratisyen Hekimlere 1533, Uzman Hekimlere 2005 lira gibi bir ek ödeme verilecek şekilde bir düzenleme yapıldığını, özellikli tıbbi hizmetler, kanser cerrahisi, ve benzeri nitelikli hizmetleri daha fazla teşvik üzere hekimlerin bu noktada ek ödemelerini arttırmak üzere döner sermaye tavanını 5 katına kadar arttıran bir düzenleme yapıldığını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 3 yıl Önce

Geçmişi kapsamayan yıpranma payını geçmişe dönük olarak verilmedi alın sizin olsun yıpranma payınızı siz benim geçmiş deki emegiminin karşılığı ne olacak siz bunu açıklayın

Ali Bahtiyar
Ali Bahtiyar - 3 yıl Önce

hemşirelere getirilen yıpranma payı geçmişi kapsamayacak mı

Vah vay
Vah vay - 3 yıl Önce

Hani sağlık ekip işiydi

Dobra dobra
Dobra dobra - 3 yıl Önce

Geçmiş yıpranmısligimizi nasıl unutmamizi isterler yeni nesil zaten kendini yıpratmiyor

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 3 yıl Önce

Doğum yaptık 42 günde işe başladık süt izni 6 ay .20 yolda emekli olacaktık 12 yıl sonra yaş çıkardılar 9 yıl ilâve 8 sene varken oldu17 sene..42 günden sonra nöbete girdik.deprem bölgelerine gittik körfez krizinde sınırlara gittik.az eleman az malzemeyle çok iş yaptık hastalarla ve yakınlarıyla uğraştık dua aldık çoğunlukla.az maaş çok iş ve ödemesiz aylık çalışma saatlerini katkat aştık mobinglere tacizlere uğradık ama severek yaptık sevilmeden yapılmazdı bu şartlarda....hiç yıpranmadık geçmişte biz...ıyi şeyler haketmedik..Yazıklar olsun...

Yıpranma beklerken yıpranan
Yıpranma beklerken yıpranan - 3 yıl Önce

Bir ak partili olarak yıpranma payının geçmişi yani 20 , 30 yıl emeği olan ve halen çalışan insanları kapsamamasını hiç adaletli bulmadım. Eski çalışanlara çok büyük haksızlık ,hala inanmıyorum. Ve böyle değildir. Bizim emeğimizi yok saymazlar diye düşünüyorum. Mutlaka geçmişide kapsar inancındayım.

Gulay kesici
Gulay kesici - 3 yıl Önce

Issizlerin yipranma payi ne olacak

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Gece vardiyeli çalışanlar yıpranmıyormu?Bu yapılan adaletsizlik..adalet hak ve hukuk tek kişilik değildir...


SIRADAKİ HABER