Sabah Namazına Giderken Öldürdüler

Dünyanın sayılı ülkeleri arasında olan İngiltere'de 81 yaşındaki Müslüman adamı öldürdüler. Sabah namazı için evinden çıkan adamı yumruklayarak öldürdüler.

Sabah Namazına Giderken Öldürdüler

Dünyanın sayılı ülkeleri arasında olan İngiltere'de 81 yaşındaki Müslüman adamı öldürdüler. Sabah namazı için evinden çıkan adamı yumruklayarak öldürdüler.

Davanın üst düzey avukatı Andrew Robertson, saldırganların bu kişiyi öldürmeden önce kendisine ırkçı sözlü tacizde bulunduğunu belirtti.


Robertson davada özetle şunları söyledi:
"4 çocuk babası, 12 çocuk dedesi Ahmed, 10 Ağustos'ta, sabah namazı için, Rotherdam'daki evine yürüme mesafesi uzaklığındaki camiye giderken iki kişi tarafından saldırıya uğradı.
Bu kişilerden Dale Jones gün içinde kokain, içki ve diyazepam kullanmıştı. Jones saldırıdan hemen önce Asyalı bir taksi şoförüne de sözlü ırkçı tacizde bulundu. Jones, gün içinde, üvey oğlunun babasının evinde yatakta değil kanapede uyuduğunu öğrenmesi ardından çılgına döndü."


KALDIRIMDA BULUNDU

Avukat, diğer saldırganın Jones'un kız arkadaşının kardeşi Damien Hunt olduğunu, Hunt'ın olayda Jones'u durdurmaya çalıştığını söylediğini ancak güvenlik kamerası kayıtlarının iki kişinin Ahmed'e saldırı ardından olay yerinden birlikte ayrıldıklarını gösterdiğini söyledi.
Ahmed iki saat sonra yoldan geçen biri tarafından kaldırımda bulundu.
Hastaneye kaldırılan adam ancak 11 gün sonra öldü.
Zanlılar cinayet suçlamasını reddetti.
Dava devam ediyor.
Kaynak : BBC Türkçe

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE