Resmi Gazetede Yayımlandı Sürücü Kursları Yönetmeliğinde Değişiklik!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursunun yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı resmi gazetede yayımlandı. Peki sürücü kurslarındaki yönetmelikteki değişilik neler oldu? Yeni kurallar nasıl olacak? Hangi detaylara dikkat edilmesi gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Resmi Gazetede Yayımlandı Sürücü Kursları Yönetmeliğinde Değişiklik!

Milli Eğitim Bakanlığı Ehliyet Kursu bazı değişiklikler yaptı ve bu değişiklikler resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 1 Temmuz 2018 resmi gazete sayısında yayımlanan duyuru ile bu kararlar yürürlüğe girmiş oldu. Peki bu kararlar neler? Nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Yapılan değişiklikler neleri kapsıyor?

İŞTE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinin 7. maddesinin sekizinci fıkrası yürürlükten kaldırıldığı, kaldırılan maddenin G sınıfı sertifika hariç, biri B sınıfı sertifika olmak şartıyla en az üç sertifika sınıfında öğretim programı uygulamak üzere kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenir maddesi ile değiştirildiğini, veya il milli eğitim müdürlüğünce görevlendirilen başka personel ibaresinin de yürürlükten kaldırıldığını, kayıtları silinir ibaresinden sonra ancak, eğitim personelinin izinli veya raporlu olması ve milli eğitim müdürlüğünce mazeretin uygun görülmesi halinde o günkü ders için telafi eğitimi yapılır ibaresi devamına eklenmiş, 30. maddenin 2. fıkrasına direksiyon eğitimi dersi sınavı değerlendirmesi elektronik ortamda yapılacak ise (EK-3) veya (EK-4) formları istenmez ibaresi eklenmiş, Emniyet Genel Müdürlüğüne ibaresi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne şeklinde değiştirilmiş, trafik tescil kuruluşuna ibaresi ilçe nüfus müdürlüklerine şeklinde değiştirilmiş, müdür yardımcısı/şube müdürleri veya il milli eğitim müdürlüğünce görevlendirilen denetim yeterliliği olan personel ibaresi il milli eğitim müdür yardımcısı veya şube müdürleri şeklinde değiştirilmiş, sola ibaresinden sonra tek hamlede cümlesi eklenmiş sarı-sarı kırmızı olarak değiştirilmiştir.

YORUM EKLE