Resmi Gazetede 17 Bakanlığa Üst Düzey Atama Kararı Yayımladı!

Resmi Gazetede yayımlanan atama kararlarına göre 17 Bakanlığa üst düzey atama yapıldı. Yapılan üst düzey atama kararların detayları haberimizde.

Resmi Gazetede 17 Bakanlığa Üst Düzey Atama Kararı Yayımladı!

Resmi gazetede yayımlanan 23 Haziran tarihli karara göre 17 Bakanlığın üst düzey kadrolarına atamalar gerçekleşti.

Radyo televizyon üst kurulu tarafından teklif edilen  yönetim kurulu üyeliğine  Mustafa AKIŞ Hukuk alanında ataması gerçekleşti. Dışişleri Bakanlığına yapılan atama kararına göre Finlandiya Büyükelçisi olarak Mehmet Vakar Erkul'un atanmasına karar verildi. Ayrıca Genel Müdür Yardımcısı Elçi Gülsun ERKUL’un Letonya Büyükelçisi olarak atanmasına karar verildi. Büyükelçi Halil Gürol SÖKMENSÜER’in Moldova Cumhuriyetinde  Büyükelçi olarak atanması  karar verildi.

17 BAKANLIĞA ATAMA!

Diğer atama kararlarında ise;

SGK Yönetim Kurulu Üyeliğine Muran Cangül, Devlet Destekleri Genel Müdürlüğüne Zekeriya Kaya'nın, Vakıflar Genel Müdürlüğüne Adnan Tüzen'in atanmasına karar verildi. Bir çok bakanlıkta yapılan atama kararlarına göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına çok sayıda üst düzey atama kararları resmi gazete yayımlandı

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 19:20
YORUM EKLE