Resmi Gazete'de Duyuruldu! Adalet Bakanlığı 6 Bin 5 Kişilik Personel Alacak!

25 Ağustos 2017 tarihli gazetede duyuru yapıldı. Adalet Bakanlığı 6 bin 5 kişilik personel ataması yapacak.

Resmi Gazete'de Duyuruldu! Adalet Bakanlığı 6 Bin 5 Kişilik Personel Alacak!

25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete ilan edildi ve çok sayıda kurum, bakanlık için farklı pozisyonlara kadrolar tahsis edildi. Buna göre Adalet Bakanlığı içinde toplam 6 bin 5 kişilik personel kadrosu verildi ancak kadrolar hakim ve savcı olarak duyuruldu.

Buna göre Resmi Gazetede alınan karara göre toplam 6 bin 5 kişilik memur ataması yapacağı öğrenildi. Peki KHK ile yayımlanmış olan ilanlara bakıldığında hangi pozisyonlar için Adalet Bakanlığına kaç kişilik atama izni verildi ve tüm detaylar nedir.

DETAYLARI AÇIKLIYORUZ

İşin Olsa ekibi olarak 25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete'yi inceledik. Buna göre Adalet Bakanlığı 6 bin 5 kişilik memur ataması yapacak. Peki hangi pozisyonlar için atama yapılacak.

Merkez Ataması İçin
İnsan Hakları Dairesi Başkanı - 1 Personel
Daire Başkanı - 4 Personel

Taşra Ataması İçin
Hakim ve Savcı Adayı - 6 Bin Personel

Yukarıda hangi pozisyon için Adalet Bakanlığının atama yapacağı detaylı bir şekil verilmiştir. Peki alımların ne zaman yapılacağı yönelik her hangi bir detay var mı? Şu an için bu konu hakkında Resmi Gazetede bir duyuru zaten yapılmadı. Ancak Adalet Bakanlığının 6 bin kişilik hakim ve sacı alımının önümüzde ki aylarda sınavın yapılması ve alımların yapılması ile beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hilal
hilal - 3 yıl Önce

Bir yıl oldu Bakanımızın verdiği yüklü zabıt katibi alımını bekliyoruz. Verdiğim oylara pişman oldum. İnşaALLAH en yakın zamanda zabıt katibi alınır. Lütfen bunun üzerinde durun...

ekrem tatlı
ekrem tatlı - 3 yıl Önce

ben calısmak ıstıyorum kırsehırlıyım