Ramazan Boyunca Alınacak Tedbirler Açıklandı! Madde Madde Uyulması Gerekenler

İçişleri Bakanlığı 81 ile ramazan boyunca uyulması gereken kurallar için ve alınacak tedbirler için Genelde gönderdi. Peki kısıtlamalar nedir?

Ramazan Boyunca Alınacak Tedbirler Açıklandı! Madde Madde Uyulması Gerekenler

Ramazan ayının gelmesi ve ükemizdeki Koronavirüs nedeni ile alınacak tedbir ve önlemler için İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Geçmiş yıllarda yapılan tüm adetler ve bir araya gelinmeler bu yıl için engellenecek. Koronavirüs yayılmaması nedeni ile alınacak tedbirler için İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelge detayları nedir?

Bakanlığın gönderdiği genelgeye göre toplu iftar, sahur etkinlikleri ile iftar çadırlarına müsade edilmeyecek. Toplu taşımada ve pide ile ekmek satışlarında sınırlandırmalar geldi.

ALINACAK ÖNLEMLER NEDİR?

İftar Çadırları Kurulmayacak ve türbe ziyaretkeri kısıtlanacak.

Ramazan davulcularının Hizmetlerinin karşılığı yerel yönetimlerce karşılanacak.

Ramazan ayı boyunca trafiğin sainleştirilmesi adına iftar vaktine en az 3 saat kala toplu taşıma araçlarında seferler azaltılacak.

Ramazan pidesi ve ekmek için fırınlarda ekmek üretiminde ve alışverişlerde oluşacak kuyruğun önlenmesi için ve Koronavirüsü yayımlaması adına itfar vaktinden en az 2 sat önce satış ve siparişler durulacak.

Ramazan Davulcularının Tek Tek vatandaşlardan para toplanmasına müsade edilmeyecek.

Ramazan boyunca mezarlk ziyaretleri kontrollü şekilde olacak.

DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 00:16
YORUM EKLE