PTT'ye Ücretsiz Maske Başvuru Yapan Eczaneden'de Maske Alacakmı Belli Oldu!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında dezenfektan ve maske kullanımı önemli hale geldi. PTT ücretsiz maske başvuruları e-devlet üzerinden başladı. Bugün gelen son dakika açıklamasına göre Eczanelerden 10 günde bir 5 maske dağıtımı yapılacak. Eczaneden maske alan PTT'den de alabilecek mi?

PTT'ye Ücretsiz Maske Başvuru Yapan Eczaneden'de Maske Alacakmı Belli Oldu!

Bugün İstanbul Eczane Odası son dakika açıklama yaptı. Pandemi ile mücadele kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapacakları açıklandı. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin detayları belli oldu.

Vatandaşların merak ettiği konuların başında eczaneden ücretsiz maske almak için başvuru nereye ve nasıl yapılacak. PTT'ye edevlet üzerinden yapılan maske başvuru yapanlar eczaneden de maske alabilecek mi bu soruların detayları belli olmaya başladı.

ECZANE İLE PTT'den DAĞITILACAK MASKE AYNI MI?

Alliance Healthcare,Selçuk ve Ecza Koop depolarından eczane başı 10 kutu 500 adet talep edebilecekler. Eczacılar sadece bir depo üzerinde talepte bulunabilecek. Kimler yaralanabilecek. Yaş aralığında 20 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olanlar faydalanabilecekler. 10 günde 5 adet alınabilecek. Şuan sadece İstanbul ilinde dağıtım olacak.

Sağlık Bakanlığı vatandaşların cep telefonlarına sms gönderecek ve gelen mesajdaki kodu eczacı İTS ya da Reçetem sistemine giriş yapacaklar.

PTT BAŞVURULARI

PTT'den yapılan başvurularda ise haftalık 5 adet dağıtılacak. Vatandaşların adreslilerine Ptt aracılığı ile dağıtım yapılacak. Yaş şartında 20 ile 65 yaş aralığında gönderilecek. Öncelikle E-devlet üzerinden sipariş vermek gerekli olacak. Her iki dağıtımda bir birinden ayrı sürecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 16:44

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan Eryılmaz
Burhan Eryılmaz - 2 ay Önce

Maske almak istiyorum ücretsiz

Gönül ATEŞ
Gönül ATEŞ - 2 ay Önce

Ücretsiz maske almak istiyorum