PTT Memur Atamasına İlişkin KHK Yayımlandı! Mağduriyet Giderilecek Mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin memur atamasına ilişkin yeni bir Kanun Hükmünde Kararnameler KHK yayımlandı. Peki atamalarda mağduriyet giderilecek mi?

PTT Memur Atamasına İlişkin KHK Yayımlandı! Mağduriyet Giderilecek Mi?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere açıktan atama yöntemi ile çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir.

Buna göre PTT'nin bu sene 2017/1, 2017/2 ve 2017/3 atamalarına ilişkin pek çok mağduriyet yaşandı. 2017/1 atamalarında yerleşen adaylar için her hangi bir problem olmadı ancak 2017/2 ile 2017/3 atamalarında kazanan adayların yerleştirmeleri yapılmamıştı. Konu hakkında yeni bir KHK yayımlandı.

MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK!

PTT'nin 2017/1 atamalarında yerleştirme işlemleri yapılan adaylar zaten görevlerine devam etmektedir. Bunun haricinde 1 Ocak 2017 tarihinden sonra yapılan PTT sınav ve mülakatlarında başarılı olan, güvenlik soruşturmalarında olumlu puan alan adayların yerleştirme işlemlerinin yapılacağı belirtildi. Bu sayede 2017/2 atamalarında yerleşen adayların da mağduriyetlerinin giderileceği öğrenildi tabi 2017/2 atamalarında tüm adayların güvenlik soruşturma işlemleri tamamlanmamış olabilir ve bu adaylar için nasıl bir yol izlenecek bilinmiyor.

Öte yandan 2017/3 atamalarında yerleştirmeleri yapılan adayların güvenlik soruşturmaları yapılmamıştı bu yüzden bu atama için her hangi bir müjdeli haber henüz yok. İlerleyen zamanda yeni bir KHK yayımlanabilir ve mağduriyetler giderilebilir ya da 2017/3 atamaları yerine yakın zamanda PTT yeni bir memur alımı ilanı yayımlayabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

2017/3 alımlarıda iptal olmasın lütfen

Sınav ne zaman
Sınav ne zaman - 3 yıl Önce

Pttalimlari ilk öğretim ve engelli leride kapsiyacakmi