PTT'deki O Personellerin Memur Kadrosuna Sınavsız Atanmaları İçin Kanun Teklifi Verildi.

PTT o kadrodaki personellerin sınavsız belirli bir süre sonrası memur kadrosuna geçiş yapabilmeleri için kanun teklifi verildi. Dağıtıcı kadrosunda görev yapan personeller daha önce memur kadrosuna geçebildikleri ve daha sonra görevde yükselme sınavı şartı getirildiği için mağduriyete uğradıkları belirtildi.

PTT'deki O Personellerin Memur Kadrosuna Sınavsız Atanmaları İçin Kanun Teklifi Verildi.

PTT dağıtıcı kadrosunda görev yapan personellerin memur kadrosuna geçiş yapabilmeleri için kanun teklifi verildi.

6475 sayılı posta hizmetleri hakkında kanun değişikliği teklifi TBMM'ye sunuldu. PTT Genel Müdürlüğünde görev yapan personellerden dağıtıcı kadrosunda görev yapanlar daha önce 5 yıl dağıtıcı kadrosunda görev yapmaları ile bu süre zarfında fakültelerden mezun olmalarının ardından memur kadrosuna atanmaları mümkün olduğu ve yeni düzenlemelerin ardından 2010 yılından beridir yazılı sınav şartı getirildiği belirtildi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanlığından sunulan dilekçede 6475 sayılı kanunun geçici 5. maddesi d bendine yapılan eklemeler ile dağıtıcı kadrosuna görev yapan personellerin mağduriyetinin giderilmesi için düzenlemelerin yapılması istenildi.

MEMUR KADROSUNA ATANIYORLARDI

PTT personellerine uygulanan görevde yükselme yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin 2010 yılı öncesi dağıtıcı olarak atanan personelleri olumsuz olarak etkilediği, dağıtıcı kadrosuna başvuru yaparken 5 yıl kesintisiz olarak görev yapmak ve fakülte mezunu olmak şartlarını taşıdıklarında memur kadrosuna atanmayı beklerken 2012 yılında yapılan düzenlemenin ardından, 2013 yılındaki GYS sınavına yıl şartını taşımadıkları için bir çok personelin sınava katılamadığını belirtildi.

Kanun teklifi

İŞİN OLSA

YORUM EKLE