Polis Özel Harekat PÖH Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için personel alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? Tarih duyuruldu mu?

Polis Özel Harekat PÖH Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene on binlerce polis alımı gerçekleştirmektedir. Polis alımlarında en çok yoğun rağbet gösteren sınıflardan bir tanesi bilindiği üzere Polis Özel Harekat PÖH'dir.

En son Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alım 19. dönem POMEM olarak gerçekleştirildi. Bu dönemden sonraki alımlar 20. dönem POMEM ve 21. dönem POMEM olarak gerçekleştirildi ancak bu alımların ikisi de polis memuru sınıfında gerçekleştirilmiştir. Adaylar gözlerini 22. dönem POMEM'e çevirmişken buradan da üzücü haber geldi.

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alımı yapılacağı ancak alımın polis memuru sınıfında yapılacağı belirtildi ve PÖH müjdesi bekleyenlere bekledikleri duyuru yapılmadı.

Peki Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için alım ne zaman yapılacak? Buna göre Polis Özel Harekat PÖH alımı bilindiği üzere POMEM kapsamında yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı adaylar şimdide gözlerini 23. dönem POMEM'e çevirdi. Ancak POMEM eğitim kurumlarındaki doluluk oranı ciddi seviyelere ulaşacağı için 23. dönem POMEM ilanının yakın bir tarihte yayınlanacağı beklenmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 5 yıl Önce

THE END HAYALLERİMİZ YIKILDI 1.5 YILDIR LİSE MEZUNU PÖH ALIMI BEKLİYORUZ

Kaybedenler kulübü
Kaybedenler kulübü - 5 yıl Önce

umarım alım yaparlar sabrın sonu selamettir

yazık
yazık - 5 yıl Önce

ülkenin gençlerini diploma parçası ayırt ederek heba ettiniz. okumaya gücü olmayan kyk'dan burs ve yurt alamayan binlerce genç sokakta sürünürken bunları güvenlik güçlerine dahil edeceğinize ölüme terk ettiniz. ne iş veriyorsunuz ne meslek. pöhü geçtim herhangi bir dalda iş fırsatı bile açmadınız. gerçekten yazık. 4 yıllık okuyanları malum gecede gördük!

Ramazan
Ramazan - 5 yıl Önce

Adamlar ilk okul mezunu askeri alımlar yapıyorlar o kadar okumuş lise ön lisans lisans dururken neden ilk okul.

Batuhan
Batuhan - 5 yıl Önce

Bu senede yapılmayacak gibi gozukuyor

İbrahim
İbrahim - 5 yıl Önce

Lan canı gonulden istiyoruz açın işte önümüzü. Tutturmuşsunuz bi kağıt parçası yok diploma yok lisans yok bilmem ne.

Filiz
Filiz - 5 yıl Önce

Yav artk lise uzeri kppss sarti olmadan şu poh alimini yaa yeter yaa hep pomem mi olacak yaa bi sansta bize vern artk okumakla ne.alakssi var yaaa yoruldk beklemekten