Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı 2018! Lise Mezunu Başvurabilecek Mi? Kadın Alımı Yapılacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında 10 binden fazla Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapacak. Peki PÖH alımına lise mezunu başvuru yapabilecek mi, kadınlara kadro ayrılacak mı?

Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı 2018! Lise Mezunu Başvurabilecek Mi? Kadın Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev ile operasyon faaliyetlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık kadroları için Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile polis öğrencisi alımı gerçekleştirmekte olup 2018 yılında da farklı branşlar için on binlerce polis alımının yapılması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan raporda Polis Özel Harekat PÖH kadrosunun artırılacağı belirtilmiş ve İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız haberlerde 10 bin 703 kişilik öğrenci alımının yapılmasının beklendiğini duyurmuştuk. Peki 2018 yılı PÖH alımına lise mezunu başvurabilecek mi? Kadın alımı yapılacak mı?

LİSE MEZUNU BAŞVURABİLECEK Mİ?

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2018 yılında 10 binden fazla Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapması bekleniyor. PÖH alımına lise mezunu başvurabilecek mi? Alımlar POMEM kapsamında yapılacak olup ön lisans ile lisans mezunları garanti başvuru yapabilecektir. Fakat daha fazla adayın başvurması ve mesleği en ideal şekilde yapacak olanların seçilmesi için lise mezunu adaylara da hak verileceği tahmin edilmektedir.

KADIN ALIMI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü en son alımını 19. dönem PÖH POMEM kapsamında yapmış ve bu alımda kadınlara hiç kadro ayırmamıştı. Çok sayıda kadın aday Polis Özel Harekat (PÖH) olmak istediği için yeni dönem Polis Özel Harekat (PÖH) alımına kadınlar için kadro ayrılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertugrul
Ertugrul - 5 yıl Önce

KPSS ŞARTSIZ LİSE MEZUNU POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMİNİN OLMASINİ İSTİYORUZ LÜTFEN SAYIN YETKİLİLER DUYUN SESİMİZİ 19. DÖNEMLE AYNİ OLSUN PÖH GÖNÜLLÜLÜK İŞİDİR BİZ ÖLÜMÜ GÖZE ALDİK VATAN İÇİN CANİMİZ FEDA. KPSS OLSUN DİYEN ARKADAŞLARI ANLAMİYOM BU MESLEK YÜREK İŞİDİR BİLEK İŞİDİR YETENEK İŞİDİR JÖH DE KPSS ŞARTI YOK NEDEN ZORR PÖH KOLAY Mİ HAYIR BUNUN İÇİN KPSS ŞARTSIZ OLMASINİ İSTİYORUZ SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ LÜTFEN EFENDİM ALLAH RIZASI İÇİN DUYUN SESİMİZİ SAYGILARIMLA

osman
osman @Ertugrul - 5 yıl Önce

helal olsun be snn gıbıler oldukca bu vatan bu bayrak yucelır

Furkan akbulut
Furkan akbulut @Ertugrul - 5 yıl Önce

Çok iyi dedin be vallaha kardas ins sesimizi duyarlar

Sündüs
Sündüs - 5 yıl Önce

ARTIK YETER LİSE MEZUNU OLSUN PÖH.

Adem
Adem - 5 yıl Önce

Kardeş okudun madem okuduğun üniversite bölümünün işini yap

Furkan akbulut
Furkan akbulut - 5 yıl Önce

Yav Allah için açıklama gelsin artık sabırsızlık ile bekliyoruz lise mezunu da basvuru yapabilsin artık

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Yine LİSE MEZUNU başvuru yapabilsin üniversiteli olmak bu görevi hak etmek anlamı taşmyor bu Kutsal görev. 15 temmuzda meydanda sadece üniversitelisi yoktu bizde vardık. Yine şartların aynı olmasını rica ediyoruz devletimizden. Bunu bize çok görmeyin

Neşe
Neşe - 5 yıl Önce

Lütfen artık olsun!..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE☪
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE☪ - 5 yıl Önce

LİSE MEZUNU ALIM OLSUN 19 .DÖNEMLE AYNİ LİSE MEZUNLARINA BU HAKKI VERİN LÜTFEN SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİM BAY BAYAN KARDEŞLERİMİZLE SONUNA KADAR LİSE MEZUNU ALIMİN OLMASINİ İSTİYORUZ ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN VATANİM İÇİN CAN DA ALIRIM CANİMİDA VERİRİM YETER Kİ BAYRAGİM DALGALANSIN EZENLERİMİZ DAİM OKUNSUN ☪ ☪ ☪ ☪ ☪ ☪ ☪

Ubeydullah Akyol
Ubeydullah Akyol - 5 yıl Önce

Ne zamann??