Polis Memuru ve Özel Harekat Alımlarında ki Askerlik ve Yaş Şartı Kaldırılacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğünün aldığı Polis Memuru ve Polis Özel Harekat alımlarına konuşan askerlik şartı ve yaş şartı kaldırılıyor mu?

Polis Memuru ve Özel Harekat Alımlarında ki Askerlik ve Yaş Şartı Kaldırılacak Mı?
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene binlerce güvenlik görevlisi alımı yapmaya devam ediyor. FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile bu sene daha çok alımın yapacağı düşünülüyordu ki Ağustos ayı içerisinde 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapıldı. Lise mezunlarının başvurabileceği 10 bin Polis Özel Harekat alımının daha yapılması beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 10 bin Polis Memuru alımının da yapılacağını duyurarak adaylara sevindirici haberi verdi.

20 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 20 bin Polis alımının yapılacağını duyurmuştu. Fakat Polis Memuru ve Polis QÖzel Harekat alımlarında adaylardan istenen bazı şartlar var. Örneğin adayların askerliğinden terhis olma sürelerinin 3 sene (36 ay)'ı geçmemesi gerekmektedir. Ek olarak yine adayların en fazla 28 yaşına kadar bu kadrolara başvuru yapabildiği de açıklanmıştı.

Adayların en çok şikayetçi olduğu durumlar askerlik ve yaş şartı idi. Mahkeme bu konu taşındığında hakim adayların kesinlikle bu niteliklere uyum sağlayacağı ve bunun değiştirilmeyeceğini açıklamıştı. Ancak lise mezunu adayların girişimleri devam ediyor. Yaş şartı ve askerlik şartının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda her hangi bir bilgi yok. Bakalım konu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama yapılacak mı?
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete
mete - 4 yıl Önce

KESİN BİLGİDİR. YAŞ ŞARTI DEĞİŞMEYECEK ASKERLİK ŞARTI KALDIRILMAYACAK .

sinan
sinan - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsun

Abdullah
Abdullah - 4 yıl Önce

İnsAllah askerlik terhis suresi 3 yil (36ay) bu durumu kaldirirlar ben 1989 dogumluyum zamaninda askere gidip geldim diye basvuru yapamazsam ve benim gibi olan arkadaslar yapamaz ise gercekten üzülürüm

Mete
Mete - 4 yıl Önce

KESİN BİLGİDİR YAŞ ŞSARTI DEĞİŞMEYECEK VE ASKERLİK ŞARTI KALKMAYACAK

idrisMEMİŞ
idrisMEMİŞ - 4 yıl Önce

POLİS ÖZEL HARAKAT ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Hamza
Hamza @idrisMEMİŞ - 4 yıl Önce

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır.

Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır.

Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 10 Ekimde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.
https://www.pa.edu.tr

gül
gül - 4 yıl Önce

Yaş şartî kesinlikle kalkmalı üniversiteyle uğraşırken yaşımız geçti şimdi 33 yaş sartına takılıyorum oysa okadar çok istiyorumki bu mesleği yaş sınırî 35 olmalı yetkililer sesimizi duymalı

İlker Akgün
İlker Akgün - 4 yıl Önce

Bence hiçbir yaş şartı olmaksızın müracatları almak ve mülakata sokarak orda eleme yapmak daha mantıklı.

hüseyin
hüseyin - 4 yıl Önce

Bari şu askerliği kaldırsaydınız lise mezunuyum başvuru yapacam yapamıyorum lütfen şunu bi daha düzenleme yapın