Polis Alımların Değişiklikler Artarda Geliyor

POMEM başvuru yapacak olan adaylar, artık o 3 belgeyi götürmek zorunda kalmayacak. Ayrıca PMYO için yaş değişikliği de geldi. Peki, POMEM için yaş değişikliği gelebilir mi? Detaylar haberimizde.

Polis Alımların Değişiklikler Artarda Geliyor

İçişleri Bakanlığı, Mayıs ayında yaptığı açıklama ile 2018 yılında 23. POMEM alımlarının 2018 Lisans KPSS sonrasında yapılacağını duyurmuş, Eylül ayını işaret etmişti. Birçok adayın gözü kulağı Eylül ayında ve Polis Akademisi resmi sitesindeyken; PMYO başvuru yapan adaylar içinde bir yenilik ve yaş değişikliği yapıldı.

Hangi Değişikliler Yapıldı?

POMEM başvurusu yapacak olan adaylardan, şimdi kadar istenilen Diploma, Banka Dekontu ve KPSS Sonuç Belgesi artık istenmeyecek. Diğer evraklarda bir değişiklik yapılmazken, bu 3 belgenin ibraz edilmesi zorunluluğu kaldırıldı.

Öte yandan, PMYO’a başvuracak olan adaylar için 31 Aralık ibaresi, 1 Ocak olarak değiştirilerek, bir yaş büyük adaylarında başvuru yapabilmesinin önü açıldı. Yani 26 yaş kuralı bir yaş daha arttırılacak, 1993 doğumlu olanlarında, PMYO’a başvuru yapması uygun hale getirildi.

Bu değişikliklerin yapılması ve alımlara da çok az bir süre kalmasının ardından merak edilen POMEM alımlarındaki yaş sorunun ve adayların ısrarla istedikleri 30 yaşın, 31 yaşına çekilmesi de yapılabilir mi gibi bir soru beliriyor. 31 Aralık ibaresinin POMEM içinde değiştirilerek 1 Ocak yapılması, binlerce adayın başvuru yapabilmesini sağlayacak. Şimdi gözler, İçişleri Bakanlığı’ndan gelecek açıklamaya çevrildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda
Sevda - 2 yıl Önce

Umut tacirligi heryere kendi adamlarini dolduruyolar millete basvuru hakkini vererek umut ettirip sonrada avucunu yalatiyolar.74. Yedek gelmicek 18 yedek alinmis

MÜCAHİT
MÜCAHİT - 2 yıl Önce

tyt 260 puan kuralı var bu kuralın değiştirilmesi için nereye başvurmak gerekir

veli duman
veli duman - 2 yıl Önce

bekci alimlari yazili sinav nezam olcak bekliyoz

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Tyt de 260 puanı düşürülürse daha çok başvuru olur

Gülüşş
Gülüşş - 2 yıl Önce

Arkadaşlar 15.04.1993 dogumluyum seneye pmyoya girebilir miyim ?

Yeşim
Yeşim - 2 yıl Önce

Ya şu TYT kalksın artık lütfen bakanım ya PMYO yaş şartı kalksın ve lise mezunu PÖH olsun