PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO başvuruları ne zaman başlayacak?

PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Polis olmak isteyen lise mezunu adaylarının başvuru yaptığı Polis Meslek Yüksek Okulu her sene eğitim görmek amaçlı polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. Ortalama olarak yıllık 2 bin 500 ile 3 bin kişilik polis öğrencisi alımı gerçekleştirmekte olan PMYO'nun öğrenci almayacağına yönelik iddiaları devam ederken PMYO'nun bu sene de yeniden öğrenci alımı yapacağı bilinmektedir. Peki 2019 yılı Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO polis alımları başvurusu ne zaman yapılacak? PMYO ilanı ne zaman yayımlanır?

PMYO BAŞVURUSU NE ZAMAN

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO başvuruları bilindiği üzereTYT puanları ile yapılmaktadır. Yani öncelikle PMYO polis alımlarının yapılabilmesi için adayların TYT sınavına girmesi ve bu sınav sonuçlarının açıklanması gerekmektedir. Önceki yıllarda YGS Mart ayında yapıldığında PMYO alımlarıda ortalama Nisan ile Mayısta yapılmaktaydı. Ancak TYT okul bittikten sonra yapıldığı için PMYO alımları da yaz aylarında yapılacaktır. Resmi tarih TYT sonuçlarının açıklanmasından sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yapılacaktır. PMYO'da eğitim görmek isteyen adayların öncelikle TYT sınavına çalışması ve TYT'den en az 260 - 270 civarında puan alması gerekmektedir. Baraj puanını geçmesi gereken adaylar ne kadar yüksek puan alırsa PMYO'a girme şansı da o kadar yükselecektir.

OLİS ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE