Özel Okul Teşvik Ücreti Ne Zaman Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığından özel okullara teşvik kredisi ile ilgili kötü haber geldi.Bu yıl teşvik kredisi olacak mı ? Detaylar ve ayrıntılar haberimizdedir.

Özel Okul Teşvik Ücreti Ne Zaman Ödenecek?

9 Eylül 2019 itibari ile birçok ilde ve ilçede yeni eğitim ve öğretim yılı başlamış olacak. Bu noktada en çok merak edilen konuların başında özel okullarda eğitim almak isteyen öğrencilere ödenen teşvik ödeneklerinin 2019-2020 eğitim yılı için ödenip ödenmeyeceğidir. Konu hakkında MEB tarafından yapılan açıklamada teşvik başvurularını merakla bekleyenler için kötü bir haber verildi. Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde yer alan destekleme ve yerleştirme kursları ile ilgili olan bir duyuruda yer alan eğitim ve öğretim desteği yani teşvik ücreti ile ilgili de duyuru yapıldı.

2019-2020 Yılı İçin Teşvik Ücreti Olmayacak

MEB internet sitesinde yer alan duyuruda “2014 yılında başlatılan kamuoyunda teşvik olarak da adlandırılan eğitim ve öğretim desteği uygulaması, organize sanayi bölgeleri ve bu bölgeler dışında açılan özel mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilere hariç olmak üzere, diğer özel okullar için 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılının sonundan itibaren kademeli olarak kaldırılacak.Bu kapsamda 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren özel okullarda ilk defa öğrenim görecek öğrencilere eğitim ve öğretim desteği verilmeyecek. Halen özel okullarda bu desteği alan öğrenciler ise öğrenim gördükleri okulun öğretim kademesi süresi boyunca destekten yararlanabilecek.” Şeklinde bir açıklamada bulunuldu.

İlgili duyuruya erişmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili karar linki aşağıda yer almaktadır.

https://www.meb.gov.tr/basin-bulteni/haber/17926/tr

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 1 yıl Önce

Teşvik ler arttı rilmali eğitim için gerekli

Veli
Veli - 1 yıl Önce

Bu sene Kasım taksidi halen neden ödenmedi

Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

Teşvik kaldirilmasin

Metin Kavruk
Metin Kavruk - 1 yıl Önce

Kasım ayı teşvik ödemeleri niçin yatırılması.

Gülsema karadere
Gülsema karadere - 1 yıl Önce

Kasım 2019 teşvikleri 3 ay bitti neden yatırılmadı konu hakkında bilgisi olan varmı acaba