ÖSYM' den Son Dakika Sınav Ücretleri Duyurusu Geldi! İşte Açıklama

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, son dakika sınav ücretleri bilgilendirmesi gerçekleştirildi. Duyuruda ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda, şehit ve gazi yakınlarından sınav ücreti alınmayacağı ifade edildi...

ÖSYM' den Son Dakika Sınav Ücretleri Duyurusu Geldi! İşte Açıklama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada, son dakika bilgisi olarak alınan karar sonrasında, şehit ve gazi yakınlarından; ÖSYM tarafından uygulanacak hiçbir sınavdan sınav ücreti talep edilmeyeceği aktarıldı. ÖSYM tarafından konuya yönelik olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

" 14 Ocak 2019 tarihli ÖSYM Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, ÖSYM tarafından uygulanan sınavlara başvuruda bulunan şehitlerimizin eş ve çocuklarından ve gazilerimizin kendileri, eş ve çocuklarından herhangi bir ücret alınmamasına karar verilmiştir. Alınan bu karar doğrultusunda şehitlerimizin eş ve çocukları ile gazilerimizin kendileri, eş ve çocuklarından; ÖSYM sınavlarına başvuruda bulunanlardan sınav ücreti, başvuru hizmet ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacaktır. Karar, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Personeli ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızın eş ve çocukları ile gazi olanların kendileri, eş ve çocuklarını kapsamaktadır. "

Vatandaşların bazıları yerinde buldu, bazıları eleştirdi

Bazı vatandaşlar ÖSYM tarafından bu kararın çok uzun süre önce verilemsi gerektiği, bu zamana kadar neden böyle bir imkanın yaratılmadığı yönünde sorularla tepkiler gösterilirken; şehit ve gazi yakınlarından sınav ücreti alınmayacağı kararını doğru ve zamanında bulan vatandaşlar da vardı. Sosyal medyada ilgi gören açıklamaya yönelik vatandaşların da görüşlerini paylaştıkları izlenebiliyor. Bu karar doğrultusunda artık ÖSYM tarafından uygulanacak sınavlarda, şehit ve gazi yakınlarımızdan sınav ücretleri talep edilmeyecek. Sizlerin konuyla alakalı düşünceleri nelerdir? Yorumlar kısmından bizlere ulaşabilir, düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
önemli degil
önemli degil - 2 yıl Önce

Üç yada dört çocuklu asgari ücretle çalışan bu ülkede nasıl okursun çocuğunu bir de ev kirası var aç gezsin