Osman Hamdi Bey'in Kur'an Okuyan Kız Eseri KPSS'de Soruldu! (Kaplumbağa Terbiyecisi)

2020 KPSS Lisans sınavı sona erdi. Kamu personeli seçme sınavı 6 Eylül 2020 tarihli sınavda trend olan bir soru gündeme geldi. Osman Hamdi Bey'in Kur'an Okuyan Kız Tablosu ile Kurbağa Terbiyecisi arasında kalan adayların kafası bir hayli karıştı. İşte o sorunun cevabı

Osman Hamdi Bey'in Kur'an Okuyan Kız Eseri KPSS'de Soruldu! (Kaplumbağa Terbiyecisi)

Kamu kurumlarında ilk kez atanacak olan adaylara müjdeli haber. Kamu Personeli Seçme Sınavının tamamlanmasının ardından adaylar uzun bir dönem emeklerinin karşılığına sınav ile alacaklar. Kamu kurumu memuru alımı ilanlarına atanmak için işin olsa sitesi üzerinden açıklanan ilanları takip edebilrisiniz. Lisans KPSS sıanvında adaylara yöneltilen sorular arasında Osman Hamdi Beyin Kur'an okuyan kız tablosu 1880 yılına ait resmi soruldu.

OSMAN HAMDİ BEYİN ESERLERİ;

Osman Hamdi Beyin eserlerinden bir tanesi olan ve 6.4 milyon strelin ile Londrada satılan tablonun Türkiye'nin en pahalı tablosu olarak kayıtlara geçti. Bu eser Malezya İslam Sanat Müzesinde bulunuyor. British Museumda sergileceği açıklandı. Osman Hamdi Beyin en çok bilinen eserlerinden bir tanesi de kaplumbağa terbiyecisidir. Diğerleri; İki Müzisyen Kız Tablosu, Osman Hamdi Bey Portresi, Ab-ı Hayat Çeşmesi tablosu, Kuran Tilaveti Tablosu, Halı Satıcısı Tablosu, Yeşil Cami Önü Tablosu olarak açıklanmıştır.

İşte 2020 Lisans KPSS'de sorulan en pahalı eser.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 15:13
YORUM EKLE