Orman Mühendisleri Atama İstiyor!

Orman Mühendisliği bölümünden mezun olan binlerce aday atanamadığı için kadro istemeye ve seslerini duyurmaya çalışıyor.

Orman Mühendisleri Atama İstiyor!
Üniversite mezunlarının iş bulamadığı gerçeği her geçen gün artmaya devam ediyor. Şüphesiz ki kadro alamayan en büyük mühendislik bölümlerinden bir tanesi de Orman Mühendisliğidir. Türkiye'nin dört bir yanında bulunan Orman Mühendisliği bölümünün okuyan adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavına dahi girse atanamamaktadır.

Kadro Ayrılmıyor

Orman Mühendislerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi şüphesiz ki kadro ayrılmamasıdır. Pek çok mühendislik dalında atama sorunu var. Ancak bakanlıklar ya da kamu kurumları mühendislik dalları için kurum sınavları düzenlemekte ve bu sınavlar ile alım gerçekleştirmektedir. Fakat Orman Mühendisleri için kurum sınavları da düzenlenmiyor.

Her sene Türkiye'nin farklı noktalarından binlerce Orman Mühendisi mezun oluyor fakat alımlar olmadığı için mezun olanların çok büyük bir bölümü dışarıda kalıyor. Bilindiği gibi Orman Mühendisliği bölümlerinin özel kuruluşlarda da istihdam şansı fazla yok.

Özel alanda da istihdam şansının bulunmuyor olması kamuda ki alımlarının da oldukça az olmasından dolayı Orman Mühendisliği bölümü mezunları yetkililere seslerini duyurmak ve atanmak istediklerini belirterek atama sayılarının oldukça az olduğunu söylemekte bu sayının artırılmasını istemektedir.
Umut ediyoruz ki Orman Mühendisliği bölümü mezunlarına yeterli düzeyde atama kadrosu verilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Çakmak
Deniz Çakmak - 4 yıl Önce

Orman Mühendislerinin sesini duyurduğunuz için teşekkürler..:)

sinan sırma
sinan sırma - 4 yıl Önce

teşekkürler sesimizi duyurduğunuz için

atanamayan orman mühendisi
atanamayan orman mühendisi - 4 yıl Önce

Orman ve Su İşleri Bakanlığı niye hala bir açıklama yapmıyor kadrolar ile ilgili istihdam seferberliğine katılmayacak mı yoksa 2017 yılı performans planlamasında 1100 personel alımı planlanmaktadır yazıyordu ne zaman açıklama yapılacak orman mühendisleri olarak artık bir açıklama bekliyoruz müjde bekliyoruz..!!!

atama bekleyen orman mühendisi
atama bekleyen orman mühendisi - 3 yıl Önce

haber yapılalı aylar geçti ne zaman almayı planlıyor acaba bakanlık orman mühendisleri müjde bekliyor hala...