Önlisans ve Lisans 6300 Erkek Polis Alımı Yapılıyor! Adaylar Yaş, KPSS Şartının Esnetilmesini İstiyor!

Polis Akademisi Başkanlığına KPSS puanı en az 60 ve 65 puan alan erkek 6 bin 300 kadın ise 700 polis alımı yapacak. Kadın adaylar ve lise mezunu polis adayları alımlarda daha fazla kontenjan olmasını istiyor. İşte detaylar..

Önlisans ve Lisans 6300 Erkek Polis Alımı Yapılıyor! Adaylar Yaş, KPSS Şartının Esnetilmesini İstiyor!

İçişleri bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere 26. Dönem POMEM duyurusu açıklandı ve adaylardan eğitim durumunda ön lisans ve lisans mezunu olanlar başvurularını 25 Ekim tarihine kadar yapabilecekler.

ADAYLAR YAŞ ŞARTI VE KPSS ŞARTININ ESNETİLMESİNİ KADIN POLİS ALIMININ ARTTIRILMASINI İSTİYOR.

Suç ve suçluyla mücadelede, tüm birimleriyle gece gündüz demeden çalışan polis memurlarına ihtiyaç bulunan kadro adedince yeni alımlar yapılmaya devam ediyor. Buna göre eğitim düzeyinde ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından alınacak olan 7 bin polis alımında kadın adaylar ve lise mezunu adaylar kendilerine ayrılan kontenjanların arttırılmasını talep etmektedirler. Adaylar bu konu hakkındaki bazı yorumları şu şekilde;

POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI;

Diğer yandan 26. dönem POMEM alımı başvurularında adayların KPSS şartında ön lisans mezunları için P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Lisans mezunları P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almaları istenilmektedir. Kontenjan dağılımında ön lisans mezunlarında 140 kadın aday 1260 erkek aday alınacak iken, lisans mezunlarında 560 kadın aday, 5 bin 40 erkek polis alınacak. Başvuru şartları arasında bulunan fiziki şartlarda ise kadın adaylar 162 cm, erkek adaylar 167 cm'den kısa boylu olmaması gerekecek. Boy ile kilo endekslerinin 18 ile 27 aralığında olması gerekli olacak.

Adaylar başvurularını Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden 25 Ekim tarihine kadar tamamlayabilecekler. Diğer personel alımlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 20:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuna
Tuna - 12 ay Önce

Renk körleri insan değil mi bizde renk körlüğü kalksın istiyoruz

hwhs nsjs
hwhs nsjs - 12 ay Önce

evet alim sayisi artsin 140 bayan alimi nedir ya

hwhs nsjs
hwhs nsjs - 12 ay Önce

evet alim sayisi artsin 140 bayan alimi nedir ya

Yağmur
Yağmur - 12 ay Önce

Puan esnetilsin o kadar acık var biraz insiyatif gösterin lütfen girmek isteyen çok genç sizden gelecek güzel haberleri bekliyor bi umut ile yasıyoruz

Haşim yurt
Haşim yurt - 12 ay Önce

Boy şartı erkeklerde biraz daha indirilmeli . Gardiyanlığa gidiyoruz eleniyoruz polisliğe gidiyoruz eleniyoruz halbuki puanımız 80 civarı.165 veya falan olması lazım boyu biraz kısa olan erkekler işsiz mi kalsın yani

Raziye şantaş
Raziye şantaş - 12 ay Önce

Lütfen yaş şartı 35 olsun 35 yaş yaşlıysa emekli edin

Polis olmak istiyorum
Polis olmak istiyorum - 12 ay Önce

Kpss 55 olsa yas 35 cikartilsa universite gençleri hep işsiz

Polis olmak istiyorum
Polis olmak istiyorum - 12 ay Önce

Kpss 55 olsa yas 35 cikartilsa universite gençleri hep işsiz