OHAL'in Kaldırılacağı Tarih Netleşti!

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım OHAL'in kaldırılacağı tarihi duyurdu. Peki OHAL ne zaman kalkacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

OHAL'in Kaldırılacağı Tarih Netleşti!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım Olağanüstü halin kaldırılacağı tarihi açıkladı. Bir programa konuk olarak katılan son Başbakan Binali Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim vaatleri arasında bulunan Olağanüstü Halin kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Son Başbakan Binali Yıldırım Olağanüstü Halin 18 Temmuz'da sona ereceğini açıkladı. Peki son Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarının detaylarında neler yer alıyordu?

İŞTE SON BAŞBAKANIN AÇIKLAMALARI

Bir programa konuk olarak katılan ve gündeme dair soruları yanıtlayan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili ve son Başbakan Binali Yıldırım Olağanüstü Halin kaldırılacağı tarihi açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair kendisine yöneltilen soruları cevapladı ve Olağanüstü Halin 18 Temmuzda kaldırılacağını açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım Başkanımızın kampanya sırasında bunu kamuoyuna açıkladığı gibi Olağanüstü Halin 18 Temmuz 2018 tarihinde noktalanacağını açıkladı. Olağanüstü halin devam edebilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine tezkere verilmesinin gerektiğini tezkere verilmediği takdirde Olağanüstü Halin kalkacağını belirtti. Son Başbakan Binali Yıldırım pazartesi günü kabinin açıklanacağını ve açıklanan kabinenin iş başı yapacağını ve Olağanüstü Halinde böylece tamamlanmış olacağını düşündüğünü katıldığı programda açıkladı.

YORUM EKLE