Öğretmenler Sorunlarını Duyuruyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önceki dönemlerde sorunlarını sosyal medya üzerinden aktarmalarını istemediğini defalarca belirtmesine rağmen, öğretmenler bu konuyu dikkate almayıp, Twitter gibi sosyal medya platformlarının altına yorum olarak sorunlarını aktarmaya devam ettiler.

Öğretmenler Sorunlarını Duyuruyor

Mevcuttaki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ait olan Sosyal Medya hesaplarının altına, her gün binlerce öğretmen yaşadığı sorunu ve problemlerini belirtmektedir. Selçuk, daha önceki dönemlerde de sorunlarla ilgili olarak öğretmenlerle aralıklarla bir araya geldiğini, bu gibi konuların yerinin sosyal medya olmadığını aktarmış olsa da, öğretmenler ve öğretmen adayları aynı yöntemle sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Son paylaşım olan 30 Ağustos paylaşımının altında da binlerce yorum yapılmasının ardından, Ziya Selçuk bu durumdan çok fazla rahatsız olduğunu dile getirdi.

Sözleşmeli Öğretmenler Hallerinden Memnun Değil

Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan atamalar sonucunda da, tüm öğretmenlerin sözleşmeli olması belirlendi. Bununla birlikte, öğretmenlerin görevlerini daha iyi yapmaları sağlanacağı gibi; ilk görev aldıkları yerde de 6 yıl boyunca görev yapma garantisi verildi. Daha önceki kadrolu öğretmenler ilk görev yerlerinde 3 yıl boyunca kalma zorunluluğu taşıyordu. 4 sene sözleşmeli olan öğretmenler, son 2 yıllarını kadroya geçerek devam ettikten sonra, farklı yere geçebilme şansına ulaşma zorunluluğu getirildi. Gelen problemlerin başında, 3 yıldan 4 yılına çıkarılan şark görevi gelmekte. Tekrardan eski haline getirilmesini isteyen öğretmenler, yine sosyal medya üzerinden sorunlarını belirtmeye devam edeceğe benziyorlar.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 23:03
YORUM EKLE