O Ülke Türk Mallarına Ambargo Koydu

Irak’ın başkenti Bağdat’ta Peşmergeye eğitim için Başika’ya giden Türk askerinden dolayı ülkeye girenb malalra ambargo konulduğu öğrenildi

O Ülke Türk Mallarına Ambargo Koydu

 Irak’ın başkenti Bağdat’ta Peşmergeye eğitim için Başika’ya giden Türk askerinden dolayı ülkeye girenb malalra ambargo konulduğu öğrenildi.


Bağdat İl Meclisi, Türk mallarının kente ithalini yasaklanmasına karar verdi.Yasak, Türk firmalarıyla herhangi bir sözleşmenin yapılmasını da kapsıyor.Bağdat İl Meclisi, Türkiye’nin ülke egemenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle birçok ilde Türk mallarının boykot edileceğini açıkladı.

Şu an il meclisleri düzeyinde kalan ambargonun piyasalara yansıması beklenmiyor.

Irak'ın ithalatının neredeyse yarısının Türkiye'den yapıldığını belirten yetkililer, Türk mallarının boykotu konusunda Iraklı tüketicilere yasak getirilemeyeceğini belirtiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir grup asker, Peşmergeyi eğitmek için Musul'un Başika bölgesindeki asker sayısını artırmıştı. Irak’tan yapılan açıkalamada, Türk askerlerinin bölgeden çekilmesini istemişti. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 23:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE