O İŞİD'ci İzmir'de Yakalandı

Fransa hükümeti tarafından yasa dışı yolları kullanarak Türkiye'ye Suriye'den giriş yapan ve İŞİD üyesi olduğu belirtilen kişi Mehdibend Said, İzmir'de Özel Harekat Polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.

O İŞİD'ci İzmir'de Yakalandı

Fransa hükümeti tarafından yasa dışı yolları kullanarak Türkiye'ye Suriye'den giriş yapan ve İŞİD üyesi olduğu belirtilen kişi Mehdibend Said, İzmir'de Özel Harekat Polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.


Yasadışı yollarla Suriye üzerinden Türkiye'ye gelen ve Fransız makamlarınca IŞİD üyesi olduğu tespit edilen Mehdibend Said, İzmir'de iki hafta boyunca yapılan takip sonrası gözaltına alındı. Said'in özel bir tıp merkezinde saç ektirdiği ve görüntüsünü değiştirmek istediği ileri sürüldü. Sorgusu devam eden Mehdibend Said'in eylem için mi İzmir'e geldiği konusunda araştırmaların sürdüğü bildirildi.

Fransız istihbarat birimleri takip ettikleri ve Suriye'de terör örgütü IŞİD'e katıldığı ileri sürülen Mehdibend Said'in, Türkiye'ye illegal yollardan giriş yaptığını ve İzmir'e gittiğini tespit edince durumu Türk emniyet yetkililerine bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen İzmir İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Said'i sıkı takibe almaya başladı. Yapılan takipler sonrası Karşıyaka'da bir evde kalan Mehdibend Said'in, özel bir tıp merkezine sık sık gittiğini belirledi. Bunun üzerine araştırmalarını yoğunlaştıran ekipler, Said'in tıp merkezine saç ektirmek için gittiğini tespit etti.

EYLEM YAPABİLİR DİYE GÖZALTINA ALINDI


Takipler sırasında saç ektiren ve görüntüsünü değiştiren Mehdibend Said'in eylem yapabileceği düşüncesi üzerine gözaltına alınmasına karar verildi. Özel harekat ekiplerinde katıldığı operasyon ile Said gözaltına alındı. İfadesinde Suriye'ye geçtiği yönündeki iddiaları kabul etmeyen Said'in, Fransa'dan Türkiye'ye yasal yollardan geldiğini ileri sürdü. Ancak yapılan araştırmalarda Mehdibend Said'in, Türkiye'ye geliş konusunda bir kaydın bulunmadığı belirlendi.

İZMİR'E GELİŞ AMACI ARAŞTIRILIYOR


İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusu devam eden Said'in yanında bulundurduğu telefonda ise şifrelenmiş özel kayıtlar olduğu belirtildi. Said'in eylem için mi yoksa başka bir amaçla İzmir'e geldiği konusunda araştırmaların sürdüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE