Nusaybin'de 335 PKK'lı öldürüldü.

Nusaybin'de 335 PKK'lı öldürüldü.14 Mart'tan bu yana ardin'in Nusaybin İlçesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda toplam 335 PKK'lı öldürüldü.

Nusaybin'de 335 PKK'lı öldürüldü.
Nusaybin'de 335 PKK'lı öldürüldü.14 Mart'tan bu yana ardin'in Nusaybin İlçesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda toplam 335 PKK'lı öldürüldü.Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart'tan bu yana devam eden operasyonlarda toplam 335 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, 55 güvenlik görevlisi de şehit oldu.

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi'nde PKK'lılar tarafından kazılan hendeklerin ve barikatların kaldırılması, tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imha edilmesi için 14 Mart'ta jandarma ve polis özel harekat ekiplerinin düzenlediği müşterek operasyonların devam ettiğini açıkladı. Açıklamada, şu bilgiler verildi:
"Nusaybin İlçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 6 Mayıs 2016 saat 09.00 itibariyle 335 terörist etkisiz hale getirilmiş, 275 barikat kaldırılmış, 765 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 55 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte, bin 465 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış. Operasyon bölgesindeki ailelere bin 374 adet gıda paketi yardımı yapılmış, bin 794 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112'ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

YORUM EKLE