MSB Askerlik Erteleme İptali (Tecil Bozma) Nasıl Yapılır? (e-Devlet)

Milli Savunma Bakanlığı askerlik ertelemesini iptal etme, tecil bozma işlemi e-devlet üzerinden nasıl yapılır adım adım açıklıyoruz..

MSB Askerlik Erteleme İptali (Tecil Bozma) Nasıl Yapılır? (e-Devlet)

Yeni dönem askerlik sistemi ile bilindiği üzere pek çok işlem interaktif ortama taşındı. Buna göre adaylar tecil etme, tecil bozma, askerlik erteleme ve askerlik erteleme iptali gibi sayısız işlemi e-devlet üzerinden yapabiliyor. Buna göre yaş düzenlemelerinin yapılması ile birlikte yüz binlerce aday internet ortamından askerlik erteleme iptali (tecil bozma) işlemi gerçekleştirmektedir. Peki askerlik erteleme iptali nasıl yapılır? Tecil bozma işlemini adım adım açıklıyoruz.

MSB Tecil Bozma İşlemi

  1. e-Devlet sitesine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Arama yerine askerlik erteleme iptali yazınız.
  3. Karşınıza çıkan formları, gerçek bilgilerinize göre doldurunuz.
  4. Kaydedeniz ve onaylanması için bekleyiniz.

Bu işlemleri yaptığınızda interaktif ortam aracılığı ile tecil bozma işleminizi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız. Genel olarak 1 iş gününde sisteme yansımakta olup ertesi gün nüfusa kayıtlı olduğunuz yeri arayarak onaylanmasını isteyebilirsiniz. Peki onaylandıktan sonra ne yapılacak?

Yine e-devlet kanalına giriş yapınız ve arama yerine askerlik hizmetleri yazınız. Karşınıza uzun bir form çıkacak ve detayları kendinize göre yazınız. Buradan gitmek istediğiniz celp dönemi seçebilir, yedek subay/astsubay seçimleri yapabilirsiniz ve kayıt edebilirsiniz. Bu formu da doldurduktan sonra artık Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan celp dönem tarihlerini takip etmeniz ve bu tarihlerde sınıflandırmanızın olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Şu anda pandemi süreci dolayısı ile celp dönemlerinizde sarkmalar meydana gelebilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
OKAN SAĞANDAK
OKAN SAĞANDAK - 2 yıl Önce

24.11.2020 tarihinde askerlik erteleme iptali başvurusu yaptım. Erteleme Başvurusu iptal Talebiniz bulunmaktadır. Bu Talebin sonuçlanmasını bekleyiniz. diye yazıyor. ne zaman sonuçlanır acaba.

Selçuk polat
Selçuk polat - 2 yıl Önce

Ben 12 31 2020 tarihine kadar tecilliydim yılbaşından sonra yani 2021 E geldiğimizden sonra benim askerlik 12 31 2024 tarihine kadar ertelenmis suan askerlik erteleme iptali yapmak istiyorum ama e devlet üzerinden hiçbirşekilde yapılmıyor sorun nedir neyden dolayi ben askerlik tecilimi bozduramıyorum

Hasan kuru
Hasan kuru - 2 ay Önce

İptal