Milletvekili Sofuoğlunun Danışmanından Bir Garip Skandal Açıklama

Milletvekili Kenan Sofuoğlu' nun skandal paylaşımın ardından, danışmanlarından da sosyal medyada skandal bir açıklamaya imza atıldı...

Milletvekili Sofuoğlunun Danışmanından Bir Garip Skandal Açıklama

Milletvekili Kenan Sofuoğlu geçtiğimiz günlerde TBMM' deki odasında ayaklarını masasının üzerine uzatarak bir fotoğraf paylaşmış ve bu karedeki fotoğrafta danışmanlarının görüldüğü alana " emirerlerim " yazmasıyla tepki görmüştü. Yaptığı paylaşımı 4 dakikanın ardından kaldırdığını söyleyen Kenan Sofuoğlu' nun danışmanından da bir garip skandal açıklamaya imza atıldı. Kenan Sofuoğlu' nun diğer milletvekilleri gibi danışmanlarının maaşlarından pay almadığını ifade ederek, kendilerinin kıyafetleriyle dahi ayrı ayrı ilgilendiğini aktaran danışman, sosyal medyada büyük tepki gördü. Konuya yönelik olarak yapılan paylaşımda Sofuoğlu' nun danışmanı Bostanoğlu " Meclis'teki milletvekillerinin danışmanlara yaptıkları muameleleri gördük. 600 milletvekili içinden iddia ediyorum Kenan abim kadar danışmanlarına değer veren, yediği içtiği ayri gitmeyen, aynı odada kalan bir milletvekili yoktur. Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun. Milletvekillerinin arasında değil, danışmanların arasında oturur sırf bizler için. Bu arada o şakayı biz isteyerek bu hataya düşürdük onu. " ifadelerini kullandı.

Kenan Sofuoğlu' ndan açıklama geldi

Milletvekili Kenan Sofuoğlu' ndan da konuya yönelik açıklamalar gerçekleştirilerek, fotoğrafın siyasete espri katmak maksadıyla yapıldığını ancak amacının dışına çıktığını aktardı. Açıklamasında " Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiyet vermemek için bu paylaşımımı 4 dakika içerisinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin başımın üstün de yeri var. Hususen yanlış anlama kastıyla gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder, saygılarımı sunarım. " şeklinde konuştu.

Danışmanın ve milletvekili Kenan Sofuoğlu' nun bu açıklamalarına sosyal medyadan tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 14:15
YORUM EKLE