MHP, EYT İçin Kanun Teklifi Sundu!

Milliyetçi Harekat Partisi MHP, Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için kanun teklifi sundu. Peki sunulan kanun teklifine ilişkin detaylar nedir?

MHP, EYT İçin Kanun Teklifi Sundu!

Ülkemizde bilindiği üzere çalışan kişiler emekli olabilmeleri için belirlenen iki şartı yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartların birincisi öncelikle çalışanını prim günü sayısını doldurması gerekiyor. Bilindiği üzere yeni işe başlayan kişilerde bu prim gibi sayısı 7200 olarak bilinmektedir. İkinci şart ise yaş sorunudur. Yani kişinin sadece prim gününü doldurması yetmiyor. Bunun yanı sıra yine kişinin emeklilik yaşını da doldurması gerekiyor.

Prim gününü dolduran ancak yaş şartı olduğu için yaş şartını dolduramayan çok sayıda kişi Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT sorunu altında sorunlarının çözüme kavuşturlmasını talep ediyor. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi MHP Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için kanun teklifi sundu.

EYT SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN TALEPLERİ!

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Arzu ERDEM tarafından sunulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT sorunu için kanun teklifi incelenmek üzere görüşülecektir. Ancak konu hakkında hükümet kanadından nasıl bir açıklama gelecek bilinmiyor. Özellikle EYT için pek çok prim gününü doldurup yaşının ilerlemiş olması dolayısı ile işi bırakan kadınlar sorunun çözülmesini talep ediyor. EYT hakkında yeni gelişmeler oldukça İşin Olsa ekibi olarak sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergun
Ergun - 3 yıl Önce

Sayın bâhceli ve teşkilatına teşekkürler

Selo
Selo @Ergun - 3 yıl Önce

Meclis tatile girdi nasil olacak bu is???

EYT li bir vatandaş
EYT li bir vatandaş - 3 yıl Önce

Bahcelinin bu isin arkasinda durmasi lazim

Eytli
Eytli - 3 yıl Önce

Tesekkurler mhp ve Arzu Erdem bizler icin en cok ugrasan sizlersiniz

Ertuğrul davulcuoğlu
Ertuğrul davulcuoğlu - 3 yıl Önce

Allah razı olsun. Sizlerden .inşAllah mutlu bir sonuç çıkarabiliriz.teşekkür eder.iyi çalışmalar dilerim

Cem
Cem - 3 yıl Önce

MHP bu işteki samimiyetini istaplamış ve sözünün arkasında durumdadır. AKP harici diğer partiler de seçim öncesi EYT ile ilgili bu işi çözeceklerini beyan etmişlerdi. EYT için kim MHP yi destekleyecek kim desteklemeyecek. Diğer partiler desteklerlerse sözlerini tutmuş olacaklar. Desteklemezlerse bir sonraki seçimlerde güven kaybedecekler. AKP ittifaktaki ortağının sözünü yere düşürecek mi. Bu ittifak gerçek bir ittifakasa bu verilen kanun teklifi kabul edilecektir. Bu kanun teklifi kabul edilmezse bir sonraki seçimde MHP oy potansiyelini çok artıracaktır. Bakalım ne olacak bekleyip göreceğiz.

Davut
Davut - 3 yıl Önce

Umutla beklediğimiz bir haber. Yaparsa MHP yapar AK PARTİ yapar. Size guvenimiz sonsuz.

Mustafa erdogan
Mustafa erdogan - 3 yıl Önce

Vekilim eyt sayenizde çözülmeli sago

Eyt
Eyt - 3 yıl Önce

Mhp sözünü tutmaz ise bu seferde mhp ye oy yok


SIRADAKİ HABER