MHP Duyurdu! Türkiye'de 100 İl ve 1000 İlçe Olması İçin Teklif Sunulacak

Milliyetçi Hareket Partisi MHP tarafından yapılan açıklama da Türkiye'de 100 il ve 1.000 ilçenin olması için kanun teklifinin sunulacağı belirtildi.

MHP Duyurdu! Türkiye'de 100 İl ve 1000 İlçe Olması İçin Teklif Sunulacak

Ülkemizde devam eden şu anki mevcut sistem 81 il ve 957 ilçe bulunmaktadır. Hükümet bilindiği üzere il ve ilçe sisteminin değiştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapmıştı ve bu çalışmalar ile belde belediyelerinin kapatılması, bütün şehir uygulamasının başlatılması gibi öneriler almıştı.

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi MHP tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklama da "Büyükşehir Yasası’yla beraber 2023 yılına girerken Türkiye, 100 il ve 1.000 ilçeden kurulan yeni bir yönetim sistemine kavuşturulmalıdır." ifadeleri kullanıldı.

100 İL ve 1000 İLÇE OLACAK MI?

Mevcut sistem de 81 il bulunuyor yani 19 yeni il daha kurulacak. Yine mevcut sistemde 957 ilçe bulunuyor yani 43 ilçe kurulacak. Tabi Milliyetçi Hareket Partisi bu konuyu kapsamlı bir şekilde ele alarak kanun teklifi hazırlayacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye sunacaktır.

Sunulan kanun teklifi TBMM'de açıklandıktan sonra milletvekilleri tarafından görüşmeler yapılacaktır. Oylama günü geldiğinde eğer meclisin büyük çoğunluğu oy verirse Türkiye için yeni bir dönem başlayacak olup mevcut sistem değişecek ve 100 il, 1000 ilçe olacaktır. Sizlerde bu yasa hakkında görüşlerinizi lütfen yorum olarak aşağıdan bizlere gönderiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 23:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEHİT OĞLU ÖZER ŞAHİN
ŞEHİT OĞLU ÖZER ŞAHİN - 2 yıl Önce

82 SELANİK 83 MUSUL 84 KÖSTENCE 85 KIBRIS 86 HALEP 87 GÜMÜLCİNE 88 FİLİBE 89 DOBRUCA 90 BURGAZ NEDEN TÜRKİYENİN YENİ İLLERİ OLMASIN

ŞEHİT OĞLU ÖZER ŞAHİN
ŞEHİT OĞLU ÖZER ŞAHİN - 2 yıl Önce

SAYIN CUMHURBAŞKANIM BEN ŞEHİT OĞLU ÖZER ŞAHİN ADALAR BAKIRKÖY BEŞİKTAŞ ŞEHİT FATİH SULTAN MEHMET PENDİK İSİMLİ İLÇELER NEDEN İL OLMUYOR NEDEN BAHÇEŞEHİR HADIMKÖY SELİMPAŞA ATAKÖY ŞEHREMİNİ YENİLEVENT HEYBELİADA KURTKÖY İSİMLİ BELDELER İLÇE OLMUYOR

ÖZER ŞAHİN
ÖZER ŞAHİN - 2 yıl Önce

NEDEN ADALAR BAKIRKÖY BEŞİKTAŞ ŞEHİT FATİH SULTAN MEHMET PENDİK İSİMLİ İLÇELER İL OLMASIN NEDEN ATAKÖY AYAZAĞA BAHÇEŞEHİR HADIMKÖY HİLALŞEHİR KURTKÖY SELİMPAŞA ŞEHREMİNİ YENİLEVENT İSİMLİ BELDELER İLÇE OLMASIN

ÖZER ŞAHİN
ÖZER ŞAHİN - 1 yıl Önce

isdtanbulda sancaktepe selimpaşa bahçeşehir arnavutköy ataköy ayazağa heybeliada hilalşehir kurtköy şehremini yenilevent isimli beldeler neden ilçe olmasın

süleyman kodak
süleyman kodak - 2 yıl Önce

Ankara Temelli ve Polatlı için Umut..

TURAN KARAMAN
TURAN KARAMAN - 2 yıl Önce

Büyük şehir olmayan illerde kapanan belde belediyelerin tekrar açılması için gerekenin yapılmasını talep ederim

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Bence olması gereken olur.
Müthiş olur.

nc
nc - 2 yıl Önce

bizim beldede ilçe olsa süper olur