Memur Olmak İsteyenler Dikkat! Lise ve Ön Lisans KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Memur olmak isteyen milyonlarca aday dikkat! Lise (ortaöğretim) ve ön lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvuru tarihleri ne zaman?

Memur Olmak İsteyenler Dikkat! Lise ve Ön Lisans KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile ortaöğretim ve ön lisans mezunu öğrencilerine iki senede bir olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenmektedir. Adaylar bu sınavlara girerek yüksek puan almaya çalışmakta ve merkezi ya da açıktan atama ile kamu kurumlarında girmeyi planlamaktadır.

Buna göre lisans mezunu adayları için her sene düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri 21 Mayıs tarihi itibari ile bitiyor. Lise ortaöğretim ve ön lisans mezunu adaylar için ise KPSS başvuruları halen başlamadı. Memur olmak isteyen adayların tarih konusuna dikkat etmesi gerekmektedir. Peki başvurular ne zaman yapılacak?

LİSE ÖNLİSANS KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile lise ve ön lisans mezunu öğrencilerine bu sene Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenecektir. Peki lise ile ön lisans KPSS başvuruları ne zaman? Ortaöğretim KPSS başvuru tarihleri 3 Temmuz 2018 - 19 Temmuz 2018 arasında, Önlisans KPSS başvuru tarihleri ise 28 Ağustos 2018 - 12 Eylül 2018 aralığında yapılacaktır. Adaylar kayıtlarını yapıp önizleme kayıt etme adımları tamamladıktan sonra onay ücretini de ÖSYM'ye yatırmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 23:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE