Meclisten Af ve Taşeron Açıklaması! Gelişmeler Neler?

Uzun süredir Meclis gündeminde yerini koruyan af ve Taşeron meselesi hakkında açıklamalar geldi. Açıklamalar ve detayları öğrenmek için haberimizi öğrenebilirsiniz.

Meclisten Af ve Taşeron Açıklaması! Gelişmeler Neler?

Birçok vatandaşın merakla beklediği yeni yargı paketi ile birlikte af konusu da gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz gün mecliste yeni yargı paketi, af gibi konuların yanı sıra ayrıca taşeronlar ile ilgili de bir açıklama yapıldı. CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel tarafından yapılan açıklamada af bekleyen mahkumlar ile kadroya geçen taşeronların sıkıntılarına değinildi. İlgili açıklamada yer alan detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Af Açıklaması

Af konusunda umutlu bekleyişlerini sürdüren mahkumlar ve mahkum yakınlarını ilgilendiren konuşma dün mecliste Özgür Özel’den geldi. Özel konuşmasında affın bir mutabakat meselesi olduğu, aslında bu konunun meclisin tatile girmeden önce konuşulması gerektiği ve 75 gün tatil içerisinde bu konu ile ilgili bir sonucun oluşamayacağının bilindiğini ifade etti. Ayrıca konuşmasına yine meclisin açılmasından 36 gün olmakla birlikte yine bir sonucun ortaya çıkmadığına dikkat çekmiştir.

Özel konuşmasına “Suçtan zarar görenin de düşünülmesi, suç işleyenlerin, şu anda içeride olanların ve kader kurbanlarının ailelerinin de düşünülmesi gerekir. Bu konuya iktidar partisinin hassasiyetle yaklaşması, yarattığı bu beklentiyi boşa çıkarmanın vicdan muhasebesini de yapması gerekmektedir” ifadeleri ile devam etti.

Konuşmasında Taşeron Sıkıntılarına da Yer Verdi

Özel mecliste yaptığı konuşmasında taşeron sıkıntılarını da ele aldı ve “4/D’li personeller, aynı işi yaptıkları kadrolu personelin neredeyse üçte 1’i maaş almakta, 4/B’li personelin neredeyse yarısı kadar ücret almakta, daha yüksek fiyatlara yemek yemekte ve kıyafet ücreti gibi ödemeleri alamamaktadırlar. Mağduriyet ve eşitsizliğin yanında ayrıca sorun sanki kendilerindeymiş gibi onlardan kurtulmak için amirleri tarafından mobbinge uğramaktadırlar.

Biz 4/D’li personele Meclis Başkanının nasıl bir çözüm üreteceğinin takipçisiyiz. Onu da sizin demokrat, adil yaklaşımınızla takip edeceğinize ve bu sorunu en kısa zamanda çözüme kavuşturacağınıza inanıyoruz Sayın Başkan” ifadeleri ile taşeron sıkıntılarını da dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Idris
Idris - 2 yıl Önce

Yuzde 70 engelinden kadro alamadik simdide isten cikartiliyoruz ahirette iki elim yakanizda

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Karayolları da kadro alamadık asıl işi biz yapıyoruz kadro almayan biz kaldik

4d li
4d li - 2 yıl Önce

Kadro olayından sonra 4bli ve 4dli olarak ayrismalar daha fazla arttı. Artık kuruluşlarda huzur kalmadı. Hiç bir şekilde itibar göremiyoruz, düşüncelerimizi paylasamiyoruz idareciler tehditle cevap veriyor.Calisma saatlarimiz, izinli günümüz çok sıkıntı oluyor.Aile hayatımız yok.Idarecilerin elinde olan bir durum varsa en kötü şartlarda çalıştırıyor. Buda yetmiyor mobing uygulamaları son bulmuyor.Bize hiçbir şekilde huzur verilmiyor.Kendilerince yasaklar konuluyor.Bu kuruluşun kendine özgü sıkıntısı var zaten.Meclistekiler bu yaşadıklarımızı biliyor mu? Bize diyorlar ki istediğiniz yere gidin şikayet edin hakkınız yok, elinize birşey geçmez gibi ifadelerde bulunuyorlar.Bende yazdım umarım bu yazımı dikkate alırsınız. Özlük ve sosyal haklarımız verilsin. Bir an önce hayatımız düzene girsin istiyoruz. Ben burda zorla çalıştırılmak istemiyorum.Sorunlarim çözüm bulmuyor. Samsun çocuk destek merkezi müdürlüğü

Feti
Feti - 2 yıl Önce

Ya ne olur ALLAH RIZASI İÇİN BU AF I YA ÇIKARIN YA DA SÖZ VERDİNŞZ ŞİMDİ GÜNDEN GÜNE ATMAYIN AYIPTIR BU SANDIĞA ÇOK İYİ YANSIR

Saim Gündogdu
Saim Gündogdu - 2 yıl Önce

Ozellesen seker fab taseronlara verilen soz ne oldu kimse magdur olmayackti işsizlik kadrosu verdiler

Idil
Idil - 2 yıl Önce

Hep el osun bundan sonra bütün oylar chpye vermesinler bakalimnedar bekleyeceğiz daha verin artık şu affi

Ferdi kargın
Ferdi kargın - 2 yıl Önce

Doğru lafa ne söylenir tebrik etmek lazım dilerim partinin kalanıda doğru işler söyleyip yapar

Fevzicandaş@6161gmail.com kanun
Fevzicandaş@6161gmail.com kanun - 2 yıl Önce

AF KONUSU.Aylartır konuşuluyor hep aynı şeyler. Her işimiz böyle ise bizlerden hic birşey olmaz.ANLADIĞM KADARI İLE HALKIN CEBİNDEKİ BARAYI NASIL ALIRIM KANUNLAR YASALAR NASILSA BENİM ELİMDE BEN NE DERSEM O OLUR MİSALİ GENDİ MAAŞLARINA 100.D.40.HALKA 100.D.4.calışan halk yiyen zengin.askari ücrelinin maaşı kiraya doğalgaza elelektriğe suya okul masrafına gidiyor.neyiyip ne icecek.bizim halimizi anlamıyanı başımızda istemiyorum.ALLAHA HAVALE EDIYORUM.71.YAŞINDAYIM HALEN DAHA CALIŞIYORUM OTA İŞ BULABILIRSEM.İŞİMİN ADI YOK KAZMA KÜREK İŞİ BAHCE BELLEME İŞİ SIRTA YÜK TAŞIMA İŞİUSTALIK İŞİ.OTA HERZAMAN BULUNMUYOR.BARADA BEŞİN DEYİL. CEZA EVİNDE OLANLAR DIŞARI BUNLAR ICRI.SELÂMLAR KOLAY GELSİN.