MEB Okullara 4 Bin Hizmetli ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapmayı Planlıyor

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kuruluşlara yurt geneli 4 binden fazla hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor.

MEB Okullara 4 Bin Hizmetli ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapmayı Planlıyor
Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan ilkokul, ortaokul ve lise okulları bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunmaktadır. Okullarda ki temizliğin, düzenin ve güvenliğin sağlanması açısından personel alımları yapılmaya devam ederken Milli Eğitim Bakanlığının bu sene 4 binden fazla personel alımı yapması bekleniyor.

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile de yayımlanan performans programında hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı konusunda detaylardan bahsedildi. Maliye Bakanlığı onay verirse MEB'in 4 binden fazla hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı yapması bekleniyor.

HER OKULA 2 HİZMETLİ 1 GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Milli Eğitim Bakanlığının Maliye Bakalığı ile yaptığı görüşmelerde her okula temizliğin ve düzenin sağlanması için 2 hizmetli ve güvenlik olaylarının ve sorunlarının önüne geçilmesi için de 1 güvenlik görevlisi alımı yapmayı planlamaktadır.

Maliye Bakanlığı eğer onay verirse Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara 2 hizmetli ve 1 güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Yurt geneli toplam 4 binden fazla personel alımı yapması beklenmektedir.

MALİYE BAKANI ONAY BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığının her okula 2 hizmetli ve 1 güvenlik görevlisi alımı yapabilmesi için bilindiği üzere Maliye Bakanlığından onay alması gerekmektedir. Eğer Maliye Bakanlığı gerekli izni verirse MEB tüm okullara 2 hizmetli ve 1 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
semra cıdık
semra cıdık - 3 yıl Önce

işkurlu olarak okulda çalışıyorum sınava razıyız balımların inşAllah bizlerin arasından olması temennimiz budur bakanımız inşAllah bu önerimizi göz önünde bulundurur

ferruh öztekin
ferruh öztekin - 3 yıl Önce

Bence guzel olur her şeyin hayirlisi Allah'tan

Selma
Selma - 3 yıl Önce

İnşAllah alım olur devletimiz den Allah razı olsun kpss puanım 62 müracat ederim

Ayşe
Ayşe - 3 yıl Önce

Ya okullara bayan güvenlik görevlisi almıyorlarmış ben gittim işkur a almadılar beni