MEB Mülakatlara Düzenleme Getirdi! Artı Eksi 3 Puan Şartı Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB mülakatlarına düzenleme getirildi. Adaylar KPSS puanlarının artı ya da eksi 3 puanını mülakat puanı olarak alacak.

MEB Mülakatlara Düzenleme Getirdi! Artı Eksi 3 Puan Şartı Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB her sene on binlerce kişilik öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Öğretmen atamalarında mülakat sistemi uygulanmakta olup mülakatlarda adaylar KPSS puanlarından farklı olarak mülakat puanları almakta ve bu puanlar ile sözleşmeli olarak atanmaktaydı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in mülakat sistemine düzenleme getirilmesi beklenirken sonunda konu hakkında önemli bir açıklama yapıldı ve adayların KPSS puanlarına ilişkin olarak mülakatta puan alacakları belirtildi. Peki yeni gelen düzenlemeler ile bundan sonra neler olacak?

MÜLAKATTA YAPILAN DÜZENLEMELER

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açıklama da komisyon üyelerinini dışarıdan gelebilecek hiçbir tavassuta izin vermemesi gerektiği, öğretmen adaylara sınavdan aldıkları puanın en az 3 ve en fazla 3 puan vermesi gerektiği belirtilirken bu şarta uymayan komisyon üyelerine de hesap sorulacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen mülakatları kamuoyuna geniş yankı uyandırmaya devam ederken adaylar artı, eksi şartı getirilmesi gerektiğini belirtmekteydi. Buna göre yeni düzenleme ile artı eksi 5 puanı yerine artı eksi 3 puanı getirildi. MEB'in bu düzenlemesi ile çok sayıda öğretmen adayı için müjdeli haber verilmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 00:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
U
U - 4 yıl Önce

Yönetmelik Yok sadece söylenti.

İsimsiz
İsimsiz - 4 yıl Önce

E o zaman ne gerek kaldı mülakata

Ozge
Ozge - 4 yıl Önce

E kardeşim 3 puan verecekseniz sıralamadakileri alın bizi niye çağırıp geriyosunuz boşu boşuna

Arif
Arif - 4 yıl Önce

Kendini anlatmaktan bu kadar korkmamalı öğretmen yetersiz insanlarsınız sizden zaten öğretmen olmaz mülakatta adam yemiyorlar hak edersen geçersin iki cümle konuşamayan adama çocuk emanet edilmez zaten

eee
eee - 4 yıl Önce

gecen senede 5 dı bu puan.ama uygulanmadı gercektende o zaman sıralamadakılerı alın bıtsın.bu neyın mülakatı ne alaka

Arif e cevap
Arif e cevap - 4 yıl Önce

Boş yapma Arif . Olay kendini anlatma değil , torpil olayı ve zaman kaybı

Aaa
Aaa - 4 yıl Önce

Hakeden atansın güzel olan budur

eee
eee - 4 yıl Önce

Eee neden hak eden girmesin... de yata yata gelenler ceheneme gider inslah...