MEB LGS 3. Nakil Başvuruları Ne Zaman Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı 2. dönem nakil yerleştirme sonuçları açıklandı. E-okul üzerinden öğrenilebilecek olan yerleştirmeye esas sonuçlarında 3. dönem nakil başvuruları için yeniden tercih alınacak. Buna göre 3. dönem nakil yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

MEB LGS 3. Nakil Başvuruları Ne Zaman Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı e-okul sistemi üzerinden 2. dönem yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

MEB Liselere giriş sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni başlanılan sistem ile beraber, 1. dönem nakil, 2. dönem tercih başvuruları tamamlanarak, 18 Ağustos tarihinde 2. dönem tercih sonuçları açıklandı. Buna göre e-okul sistemi üzerinden tamamlanan tercihlerde yüksek puan adaylar merkezi yerleştirme işlemlerine göre istedikleri liselere yerleştirmesi yapılacak. 

3. DÖNEM NAKİL TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Türkiye genelinde bin 367 liseye öğrencinin adresine yakın okuldan başlanarak yapılan tercihler doğrultusunda 2. tercih sonuçlarının da açıklanmasıyla adaylar 3. nakil tercihlerinin yapılmasını beklemekteler. Buna göre açıklanan takvim detaylarını aktarıyoruz.

3. Dönem nakil tercih işlemleri 27 Ağustos tarihinde başlayacak. Nakil tercih işlemleri 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek, Sonuçların açıklanması ise 3 Eylül 2018 tarihinde tamamlanacak. 

Dördüncü dönem nakil başvuru işlemleri için belirlenen takvime göre 3 Eylül tarihinde başlayacak ve 6 Eylül tarihinde tamamlanan tercih işlemlerinin sonuçları 8 Eylül tarihinde duyurulacak. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 21:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALA
ALA - 2 yıl Önce

PEKİ NAKİL İŞLEMLERİNİ NERDE YAPABİLİRİZ İNTERNET ÜZERİNDEN NAKİL YAPABİLİRMİYİZ