Mart Ayı İşsizlik Rakamlarıyla İlgili TÜİK'ten Açıklama Geldi

Türkiye İstatistik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu. Mart ayı işsizlik rakamlarıyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye İstatistik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden bir duyuruda bulundu. Ocak ayı işsizlik rakamları kaçtı? Mart ayında ki işsizlik rakamları kaç oldu? Haberimizin devamında yayımlanan duyurunun detaylarını bulabilirsiniz.

Mart Ayı İşsizlik Rakamlarıyla İlgili TÜİK'ten Açıklama Geldi

Bundan önce Türkiye İstatistik Kurumu Ocak ayında ki işsizlik oranını açıklamıştı.Ocak ayının işsizlik rakamları10.6 olarak TÜİK tarafından duyurulmuştu. Peki Mart ayının işsizlik rakamları ne oldu?

KAYIT DIŞI ÇALIŞMA RAKAMLARI DÜŞÜRÜLDÜ

Geçen yılın Mart ayına göre bu yılın Mart ayında sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmadan çalışanların sayısında düşüş gerçekleşti.Geçen yılın Mart ayı döneminde sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmadan çalışanların rakamları %33.1 di.Bu yılın Mart ayında ise kayıt dışı çalışma oranı %32.4 olarak açıklandı.Peki Mart ayı dönemine ait işsizlik rakamları ne oldu?

MART AYININ İŞSİZLİK RAKAMLAR 10.1 OLARAK AÇIKLANDI

15 yaş ve üstü baz alınarak yapılan açıklamada işsizlik rakamı 10.1 olarak olarak aktarıldı.Ocak ayına göre 1.6 puanlık düşüş gösteren işsizlik rakamları 3 milyon 210 bin kişi olarak duyuruldu. 2017 yılının Mart ayına göre 15-24 yaş arası genç nüfusun işssizlik oranı %21.0 den %17.7 ye gerilediği duyuruldu.15-64 yaş arası işsizlik rakamları ise %12 den %10.3 e kadar gerilediği açıklandı.Geçen yılın Mart ayına göre bu yılın Mart ayında istihdam sayısı 1 milyon kişi artarak toplamda istihdam eden kişilerin sayısı 28 milyonu aştı.İstihdam rakamları ise yüzde 1 artış göstererek %47 seviyelirine çıktı.

YORUM EKLE