Mansur Yavaş EYT'ler ile İlgili İlk Adımı Attı! Genelge Yayımlandı!

Ankara Büyükşehir Belediyesinde daha önce Mansur Yavaş'ın açıkladığı EYT'lerle ilgili seçim için açıkladığı destek açıklamalarının ardından nasıl bir adıma atacağı emeklilerde yaşa takılan adaylar tarafından merakla bekleniyordu. İşte yeni gelişmeye ilişkin detaylar..

Mansur Yavaş EYT'ler ile İlgili İlk Adımı Attı! Genelge Yayımlandı!

Emeklilikte yaşa takılanlar sorunları dernek çatısı altında anlatmayı sürdürürken, henüz resmi bir çalışma meclisten geçmedi. Siyasi partilerin yanı sıra yerel seçimlerde de Belediye Başkan adaylarının EYT gündemine girdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş seçim öncesi açıkladığı EYT açıklamalarının ardından nasıl bir adım atacağı merak konusu olmuştu. Buna göre yaşanan gelişmelerin detaylarını aktarıyoruz.

ANKARA BELEDİYESİNDEN EYT DESTEĞİ;

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Özel Kalem Müdürlüğünden EYT için Hukuk Müşavirliğine yeni bir yazı yazıldığı belirtildi. Buna göre belediye bütçesinden EYT için ödenek ayrıldı. Sağlık hizmetlerinden yararlanamayan kişilere hastane masrafı ve ilaç bakım giderlerinin desteklenmesi, sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek adına prim desteğinin 2020'den sonra kalkması halinde belediye bütçesinden ayrılan ödenek ile karşılanması hedeflendiği belirtilmekte.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 20:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 yıl Önce

Yapin dememis arastirin demiş topu taca atmiş.