Lise Mezunu PMYO Polis Alımları Yapılacak Mı? Tarih Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu Polis Meslek Yüksek Okulu polis öğrencisi alımı yapacak mı? Lise mezunu polis alımı tarihi belli oldu mu?

Lise Mezunu PMYO Polis Alımları Yapılacak Mı? Tarih Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğünün yurt geneli illere ve bölgelere göre ihtiyaçlarının değerlendirilmesi sonucu ilanların yayımlanması kararlaştırılmakta ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna polis öğrencisi alımları gerçekleştirilmektedir.

Polis öğrencisi alımlarını büyük bir bölümü en az ön lisans mezunu adaylarının başvuru yapabildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında yapılmaktadır. Yine lise mezunu adaylara da şans verilmesi için Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamında da polis öğrencisi alımları gerçekleştirilmektedir. Pekli lise mezunu polis alımı yapılacak mı, lise mezunu polis alımı ne zaman, lise polis alımı olacak mı? sorularının yanıtı nedir.

LİSE MEZUNU POLİS ALIMI OLACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları doğrultusunda polis öğrencisi alımı gerçekleştirilmektedir. Lise mezuun polis alımının yapılması bekleniyor ancak net olarak tarih ne kaç kişilik polis öğrencisi alımının yapılacağı bilinmemektedir. Tahmini tarih olarak ise 2018 yılı bakılmakta olup 2018 yılında gerçekleştirilecek YKS sınavından sonra alımların yapılacağı daha büyük ihtimal olarak gözüküyor. Yani alımlar büyük ihtimal ile 2018 Haziran - Temmuz aralığında yapılabilir. Lise mezunu adaylar Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamında polis olabilmektedir.

Yıl içerisinde en çok alım POMEM kapsamında daha sonra PMYO ve en son PAEM kapsamında gerçekleştirilmektedir. Örneğin yıl içerisinde 10 - 20 bin civarı POMEM'den polis alımı yapılıyorsa PMYO'dan 2 - 3 bin ve PAEM'den ise bin civarı aday öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir.

Lise Mezunu polis alımı ilanı yayımlandığında anlık haber almak için aşağıdaki kanallardan bizleri takip ediniz.

350 Bin Beğenili Face Sayfamızı Buradan Takip Ediniz

Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
nevin akbaba
nevin akbaba - 5 yıl Önce

insAllah arkadaslar lise olur kpss olmaz bnim uc yildir cabalayip olamadigim bir meslek insAllah bu defa olur ve vatanima milletime bir faydam olur sesimimizi duysun buyuklerimiz bizi hayallerimizi kavustursunlar

ÖMER
ÖMER - 5 yıl Önce

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI İLANI BEKLİYORUZ KPSS ŞARTI OLMASIN 1 YIL OLDU BEKLİYORUZ HAYIRLI HABERLERİ

Mehmet alpaslan
Mehmet alpaslan - 5 yıl Önce

Istekliyim

Elif Akgün
Elif Akgün - 5 yıl Önce

Lütfen ya bende polis olmak istiyorum tam net açıklansın

Semra
Semra - 5 yıl Önce

Umarim lise mezunlari icin puanlari aşaği cekerler. Barajı geçemeyip başvuru yapamayan bu melesleği canı gönülden isteyenlerimiz var onlarada bir şans verilmeli.

Bahar Timur
Bahar Timur - 5 yıl Önce

Lise mezunu 17 yasinda basvuru yapilabiliyor mu? Basvurulari nasil yapacagiz! Ben poh olmak istiyorum bunun icin de polisligi iki sene okumak gerekiyor mu? Pmyo icin yks sonucu puanlar 230 un ustunde mi olacak?? Guneydogu bolgesindeyim polis sevdam var polislik veya poh, soz konusu vatanim, milletim ailem icin ulkemin uzun adami icin her zorulugun ustesinden gelmeye hazirim. Lutfen bizleri bilgilendirin!!! Sizden bilgi almaya ihtiyacimiz var..

Ayşegül
Ayşegül - 5 yıl Önce

Lütfen ya polislik sınav başvuru nasıl yapılıyor bilen varsa lütfen yardım edin

Kumsal
Kumsal - 5 yıl Önce

2018 on lisans mezunu başvuruları ne zaman oluyor bilen var mi ?