Kuzey Kore ABD'yi Vurma Planımız Var Dedi! ABD'den Sert Cevap Veririz Açıklaması

Kuzey Kore cephesinden yapılan açıklama ile ABD'nin sahibi olduğu Guam'ı vurma planları olduğu duyuruldu. ABD'den Kuzey Kore'ye tehditler savruldu.

Kuzey Kore ABD'yi Vurma Planımız Var Dedi! ABD'den Sert Cevap Veririz Açıklaması

Bilindiği üzere son birkaç aydır Kuzey Kore beklenmedik şekilde çıkışlar yapmaya başladı. Sağa sola her tarafa füze fırlatan ve yeni silah denemeleri gerçekleştiren Kuzey Kore bir türlü durdurulamadı. Süper güce sahip ülkelerden Kuzey Kore'nin yaptıklarının doğru olmadığı belirtildiği gibi Türkiye'den de Kuzey Kore'ye uyarı mesajları gönderilmişti.

Kuzey Kore hiçbir uyarıyı ve notayı dinlemediği gibi son dakika açıklama yaparak ABD'nin özerk bölgesi olarak bilinen ve ABD'nin pek çok silah gücünü konuşlandırdığı Guam'ı füzeleri ile vurma hazırlıklarının olduğu tüm planlarının Ağustos ayının ikinci haftasında hazır olacağını belirtti.

KUZEY KORE ABD'Yİ VURACAK MI

Kuzey Kore'nin önceki yıllarda da güçlü olduğu biliniyordu ancak Amerika Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında bilinmeyen bir neden ile gerilim yaşandı ki Kuzey Kore tüm güçlerini ABD'ye çevirdi. İlk aşamalarda bir problem yaşamaması halinde Kuzey Kore'nin ABD'yi vurması beklenmiyor ancak yinede güvenilmez açıklamaları yapılmaktadır.

ABD'DEN TEHDİT AÇIKLAMASI

Amerika Birleşik Devletleri cephesinden Kuzey Kore'nin hamlesine karşı jet bir açıklama geldi. Yapılan açıklama ile ABD ve müttefiklerinin Kuzey Kore'nin attığı adımları dikkat ile takip ettiği ve olası bir saldırı durumda en net, en sağlam ve en şiddetli şekilde karşılığının verilebileceği duyuruldu.

TÜM HABERLERİ BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüman
Müslüman - 3 yıl Önce

Allah kahreylesin bu abd yi