Kurban Bayramında İl Bazında Kısıtlama Olacak mı? Başkan Erdoğan Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı açıkladı. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile son açıklamalar haberde.

Kurban Bayramında İl Bazında Kısıtlama Olacak mı? Başkan Erdoğan Açıkladı!

Sağlık Bakanlığı Başkanlığında Bilim Kurulu toplantısından kurban bayramı sokağa çıkma yasağı olacak mı bu konuda görüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak. Başkan Erdoğan, İstanbul’dan son dakika açıklaması yaptı ve kısıtlamanın olup olmayacağını açıkladı. Ramazan bayramında 81 il genelinde kısıtlama uygunlandı ve Büyükşehirlerde şehirler arası kısıtlama uygulanmıştı. Bayramın ilk günü operatörler yoğun konuşma trafinden dolayı arama ve mesaj göndermede bazı aksaklıklara yol açmıştı.

GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİR DURUM YOK!

Cuma namazı sonrası yapılan açıklamalarda "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor." dedi. Bilim Kurulunda görüşüleceğini ifade etti. "Değerlendirmesini tabi Bilim Kurulu tarafından yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özelliklede birbirini ziyaretteki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok." denildi.

REHBER YAYIMLANACAK!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısında kısıtlama ile ilgili bir gündem olmadığını ifade ederek, bayrama ilişkin bir rehber yayımlanacağını ifade etti. Önümüzdeki günlerde yapılacak Bilim Kurulunda bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor. Fakat Başkan Erdoğan, açıklaması ile herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacağını ifade etti. Bu konuda son açıklama ile netliğe kazanmış oldu. gelişmeleri takip etmek için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 23:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim
Kerim - 2 ay Önce

Haberi çok uzun yapıyonuz olacak yada olmuyacak bitti