KPSS 2018/1 Merkezi Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile KPSS 2018/1 merkezi memur ataması ne zaman yapılacak, merkezi yerleştirme atama tarihi açıklandı mı?

KPSS 2018/1 Merkezi Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile iki senede bir ortaöğretim, ön lisans ile lisans mezunu adaylarına Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenmektedir. KPSS'ye giren adaylar aldıkları puanlar ile açıktan atama ve merkezi atamaya başvuru yaparak memur olmaya çalışmaktadır.

Yine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her sene iki kere olmak üzere binlerce kişilik en az lise mezunu merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Buna göre bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olarak bilinen KPSS 2018/1 ne zaman yapılacak? ÖSYM geçtiğimiz haftalarda tarihi duyurdu.

KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMASI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz haftalarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan açıklama da KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme atamasının ne zaman yapılacağı duyuruldu. Buna göre merkezi atama 26 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve adaylar 5 Temmuz 2018'e kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS aracılığı ile başvurularını gerçekleştirecektir.

Başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu olması ve mezuniyet gruplarına göre Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş, puanlarının da açıklanmış olması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan adaylar niteliklerinin uyum sağladığı kadrolar için müracaatlarını gerçekleştirebilir. İlgili kadrolara başvuru yapan en yüksek KPSS puanlı adaylar atanmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Arkadaşlar benim ortaöğretim KPSS puanım 92.65 düz lise mezunuyum.Sizce bu atamada şansım olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

ArjasaArka benim ortaöğretim kpsspuabimK 92.65 düz lise mezunuyum.Sizce bu atamada şansım olur mu?Sikdi Şimdiden teşekkürler

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Duz liselere en az 5000 kadro