Koronavirüs Vakası 6 Oldu! Umreden Dönenlere Önemli Uyarı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizdeki koronavirüs vakaları ile ilgli an bean gelişmeleri aktarmaya devam ediyor. Son dakika açıklamasına göre umreden dönen bir vatandaşın testi pozitif çıktığı açıklandı.

Koronavirüs Vakası 6 Oldu! Umreden Dönenlere Önemli Uyarı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden Koronavirüs gelişmelerini aktardı.

Bakan Koca son günlerde ülkemizde ve dünyada bir numaralı gündemi olan Koronavirüs geçtiğimzi günlerde  Dünya Sağlık Örgütü tarafından Kovid-19 virüsü pandemi olarak açıkladı. Ülkemizde ilk vaka 11 Mart tarihinde açıklanmıştı. Geçtiğimiz günde ise vaka sayısı 5 olarak açıklanırken akşam saatlerinde yapılan açıklama göre bir kişide daha virüs tespit edildi. Hasta güvenliği nedeniyle kimlikleri ve bulundukları şehirlerin paylaşılmadığı Koronovirüs vakası için Bakan Koca umreden dönen bir vatandaşın testinin pozitif olduğunu ifade etti. Umreden dönenlerin 14 gün kuralına göre 14 gün dışarıya çıkmamaları, ziyaretçi almamaları önemli olmakta. Bazı uyarılarda bulunan Bakan Koca umreden dönenlerin 14 gün kuralına uymaları gerektiğini ifade etti. Yeni vakalardan endişeliyiz diyerek sağlık testinden geçmiş olmak sıfır risk olduğu anlama gelmediğini de ifade etti.

15 MART İTİBARİ İLE UMRE DÖNÜŞLERİ TAMAMLANACAK!

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamalarda umreden dönen vatandaşların 14 gün boyunca evden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri konusunda bilgilendirildiği aktarıldı. Umreden dönüş yapan 21 Bin civarındaki vatandaş 15 Mart tarihi itibari ile tamamı dönüş yapacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 01:54
YORUM EKLE