Komando Okullarında Bir İlk Gerçekleşti

Foça'da ki Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinden 43 hafta süren bir eğitimin sonunda yabancı ülke askerlerinin de bulunduğu okuldan 8 kadın toplam 419 Subay mezun edildi. Ve bu mezuniyette bir ilke imza atıldı? Mezuniyette neler yaşandı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Komando Okullarında Bir İlk Gerçekleşti

Aralarında Azerbaycan, Ürdün, Senegal ve Kırgızistanlı öğrencilerinin de bulunduğu mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 43 haftalık eğitim sürecinde adaylar her türlü arazi koşullarında görev yapabilme, son teknoloji ile donatılmış silahları kullanabilmeye yönelik eğitimler aldılar? Peki komando okulları tarihinde ilk kez gerçekleşen şey neydi?

KOMANDO OKULLARINDA BİR İLK

Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinin 55 yıllık tarihinde bu sene bir ilk gerçekleşmiş oldu. Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinin 55 yıllık tarihinde hiç bir kadın kursiyer okulu birincilik ile tamamlayamamıştı ama bu sene bir ilk gerçekleşti ve kursa katılan 8 i kadın 419 kişi içerisinden kadın kursiyer Seher Cingöz kursu birincilikle bitirdi ve yaş kütüğüne plaket çaktı. Tören alanında bir de evlilik teklifi gerçekleşti. Eğitimini tamamlayan Ömer Faruk Yazar tören alanı içerisinde bulunan kız arkadaşı Merve Özyer'e evlilik teklifinde bulundu. En özel gününde müstakbel karısı ile birlikte olduğunu ona evlilik teklifinde bulunduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Merve Özyer de böyle bir teklif beklemediğini çok mutlu olduğunu ve cevabınının da evet olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:40
YORUM EKLE