KİT Taşeron İşçilerine Kadro Verilecek Mi? KİT'lere Kadro Nasıl Verilecek?

Ülkemizde istihdam etmekte olan KİT işçilerine kadro verilecek mi? KİT taşeronlarına kadro verilmesi bekleniyor peki Kitlere kadro nasıl verilecek?

KİT Taşeron İşçilerine Kadro Verilecek Mi? KİT'lere Kadro Nasıl Verilecek?

Türkiye'nin dört bir yanında istihdam etmekte olan KİT taşeron işçileri taşeron yasasına girmeyeceklerini öğrendiği için kadro alamayacaklarını düşünmüştü. İlk açıklamalarda Türkiye geneli sadece 450 bin kişiye kadronun verileceği belirtildi. Ancak daha sonradan bu sayı yükseltildi.

Yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da KİT işçilerine kadronun verileceği ve kadronun nasıl verileceğine yönelik duyurular yapıldı. Peki son gelişmelere, son haberlere göre İT taşeron işçilerine kadro verilecek mi? KİT'lere kadro nasıl verilecek? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları açıklıyoruz.

KİT İŞÇİLERİNE KADRO VERİLECEK Mİ?

Ülkemizin dört bir yanında istihdam etmekte olan KİT işçilerine kadro verilecek mi? Buna göre yapılan açıklamalara bakıldığında KİT işçilerine kadronun verileceği söylendi ancak normal taşeron işçiler gibi KİT işçileri kadroya geçmeyecek yani KİT'lere kadronun verilmeyeceği düşünülüyordu ancak sonradan KİT'lere de kadronun verilmesi kararlaştırıldığı için farklı düşünceler ortaya çıktı.

KİT TAŞERONUNA KADRO NASIL VERİLECEK?

KİT taşeron işçilerine kadro nasıl verilecek? Buna göre KİT işçilerine kadronun şu şekilde verilmesi beklenmektedir. KİT işçilerinin kadroya geçmesi için farklı iş alanlarının açılması ve işçilerin buraya yönlendirilmesi bekleniyor. İşçiler için açılacak yeni istihdam alanlarında taşeron kavramı olmadığı için KİT'lerin de bu şekilde kadro alacağı ön görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 19:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 5 yıl Önce

Taşeron bitecek dendi ihaleler yapılıp bağlanıyor yalan verilmeyecek

temzlik işçisi taşoran
temzlik işçisi taşoran - 5 yıl Önce

halk bankası ziraat bankası ne olcak temizlik işçilerinin hakkı yok mu bu kadroda..Lütfen bir açıklama bekliyoruz.

Ersin
Ersin - 5 yıl Önce

Kitlelerde çalışmalarda insan

vermeyin
vermeyin @Ersin - 5 yıl Önce

Hem devlete küfür edecekler hem de kadro isteyecekler vermeyin , şimdiye kadar kim verdi böyle kadroyu ? peki şimdiye kadar bu kadar büyük bir hükümet düşmanlığı yapıldı mı ? İnsanoğlu nankör.

Kit taşeron ÖGG
Kit taşeron ÖGG - 5 yıl Önce

Ne bekliyorsunuz daha ne :(

Hülya
Hülya @Kit taşeron ÖGG - 5 yıl Önce

Kitler katro bekliyor sözünüzü tütün sayın bakanım hiçbir ayrım yapmadan hepsi kadroya alınacak diye söz verdiniz.

taşoran
taşoran - 5 yıl Önce

kitlerden habèr yok

Adem.
Adem. - 5 yıl Önce

Kadro demek memurla aynı haklar demektir.kelime oyunu yapmayın.şirket kurup taseronlari burada geçirmek kadro dildir. Eşekten in yine eşeğe bin.asıl işi yapan bizler tam kadro istiyoruz.insanları KADRO deyip aldatmayı.nasıl kadro bu ya.tayin hakkı yok.maaş memurla aynı değil.üç yıl sözleşme yap izinler sosyal haklar.hepsi aynı bu kadro değil bu sahtekarlık tir. İnsan aldatmaktir.kimi kandırıyorsunuz. PTT taseronlari asıl işi yapandır. Bunun hakkını verin ve diğer taseron arkaslarada verin.çünki oy için bu sözü siz verdiniz.SÖZÜNÜZDE DURUN.!!!!!

Gülay
Gülay - 5 yıl Önce

Kitler.bitler taseron zaten isinde çalışanlar asil bizler işkur typ li calisanlar magdur sonumuz yok gun ay saymaktan sitrese giriyoruz is bittimi kapi disari sonra ne yapacagiz evimize ekmek nasil goturecegiz bizleri duyun kadroda gözümüz yok sureklilik bizkerinde hakki iskur devletin kurumu 5.9 ay calistrilip cikarilmak istemiyoruz

Yavuz
Yavuz - 5 yıl Önce

Ben de Typ kapsamında çalışıyorum ama günüm az kaldı ve sonra ne olacak bilmiyorum bu kit program ma bizde kalmaları ni sürekli çalışmak istiyorum çünkü bizlerin günahı ne ben de evli 2 çocuk babası yım hayat çok pahalli zaten Niğde de iş sahası yok cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın bunu ele almasını bekliyorum inşaAllah Allah ın izniyle bu sorunun çözümü için herkesin duyarlı davranmaya çağırıyorum çünkü bu devlet kurum ları insan olarak değer veren tek yerler