KİT Taşeron İşçilerine Kadro Müjdesi! "Bir, İki Güne Gelir..."

80 bin civarı KİT taşeron işçisine müjdeli haber verildi. Buna göre Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay bir iki güne konu hakkında olumlu açıklamanın yapılacağını söyledi.

KİT Taşeron İşçilerine Kadro Müjdesi! "Bir, İki Güne Gelir..."

Kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan taşeron işçiler 2 Nisan 2018 tarihinde çıkarılan yasa ile kadrolarını aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan resmi duyuruda toplam 900 bin işçiye devlet güvencesinin verildiği söylenmişti.

Buna göre taşeron yasası KİT işçilerini kapsamamıştı. Yani KİT taşeron işçilerine kadro verilmemişti. Peki KİT'lere kadro ne zaman verilecek, KİT işçilerine devlet güvencesi aramaları devam ederken İşin Olsa ekibi olarak bizlerde yaptığımız haber ile sıklıkla konuyu gündeme taşımaya çalıştık. Sonunda müjdeli haber geldi. Peki detaylar nedir?

MALİYE BAKANLIĞI ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

KİT işçilerine kadro verilecek mi hakkında Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay çok önemli bir açıklama yaptı ve resmi duyurusunda Maliye Bakanlığının KİT'lere devlet güvencesi verilmesi için çalışma yürüttüğü ve Hazine Müsteşarlığının onayı doğrultusunda bir iki güne olumlu açıklamanın yapılacağını söyledi.

Buna göre kamu kurumlarından resmi olarak KİT işçilerine kadronun hangi tarihte verileceğine dair bir açıklama yok. Fakat Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan duyuruda KİT'lere kadro verilmesi için görüşmelerin yapıldığı ve birkaç gün içerisinde olumlu açıklamanın kamuoyuna duyurulmasının beklendiğini vurguladı. İşin Olsa ekibi olarak KİT işçilerine kadro hakkında açıklamanın yapılması ile sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 3 yıl Önce

sadece kitler mi? kamu kurumlarında kadroya alınmayan onbinlerce insan var unutulmamalıdır.

Sosyal tesisler
Sosyal tesisler - 3 yıl Önce

Kadro yoksa oy da yok

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

85 bin Kit taşeronunun oyu cebinde KİT lere kadro gelirse hükümete gelmezse rakiplere bukadar acık ve net

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Kitler ne zaman kadro alacak

Elmas
Elmas - 3 yıl Önce

Aynı hastanede temizlik güvenlik kadro alıyor yemekhaneye personeli kadro dışı bırakıldı kimse adaletten bahsetmesi yemekhane personeli hastanede kime hizmet veriyor acaba yemekhane personeli yemegi evinemi götürüyor yüzde yetmişe takılan yemekhane personeli için bi çalışma başlatin bu haksızlığı giderin

Ethem
Ethem @Elmas - 3 yıl Önce

HBYS personelleride kadrolarını bekliyorlar.

Deha
Deha - 3 yıl Önce

Çok beklersiniz kitlere kitledi Tayyip

kitler adına
kitler adına @Deha - 3 yıl Önce

kına yak

Tarık
Tarık - 3 yıl Önce

İşanla diyelim

Hüseyin tezgin
Hüseyin tezgin - 3 yıl Önce

Onlar adına cok sevindim hayırlısı olsun darısı bizim başımıza typyede kadro gelir inşAllah