KİT'lerde Çalışan 70 Bin Taşeron İşçi Kadro Müjdesi Bekliyor!

Kamu İktisadi Teşekküllerinde çalışan taşeron işçiler kadro bekliyor. 70 Bin KİT çalışanı kadro müjdesinin ne zaman verileceğini merak ederken TÜRK-İş Sendikasından yeni bir açıklama geldi.

KİT'lerde Çalışan 70 Bin Taşeron İşçi Kadro Müjdesi Bekliyor!

Kamu İktisadi Teşekküllerinde çalışan binlerce işçi müjdeli bir haber bekliyor. Kadro düzenlemesinin hayata geçmesinin ardından KİT çalışanları için Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı yeni bir çalışma yaparak Başbakan'a sunmuştu. Taşeron kadro düzenlenmesinde 70 bin KİT işçisinin ne zaman kadroya geçeceği merak konusu olmaya devam ediyor. Yetmiş bin işçinin kadroya alınması hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Açıklama Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan geldi.

Türk-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün ATALAY taşerona kadro düzenlemesini olumlu bularak destek verdiklerini belirtti. KİT çalışanlarının kadroya alınması gerektiğini belirtti. 

70 BİN KİT ÇALIŞANI KADRO BEKLİYOR!

Başkan Atalay, kamudaki taşeron işçiler için kadro düzenlemesinin bir hafta içinde tamamlanacağını ve  KİT çalışanlarına kadro için yapılan çalışmanın ne durumda olduğunun bilinmediğini belirterek, hükümet yetkililerin KİT çalışanlarına Hazine kadro vereceği açıklamasına odaklanıldığını açıkladı. Hükümetten kapsama alınmayan KİT çalışanları için müjdeli haber beklediklerini belirtti. 

Türk-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün ATALAY yaptığı açıklamada " Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapanların kadro alınmasıyla taçlandırılmalıdır." dedi.

4C STATÜSÜNDEN 4B'ye GEÇİŞ DÜZENLEMESİ 

Çalışma Bakanı Jülide SARIEROĞLU, bu düzenlemenin başarı ile tamamlanması bizim için önemli diyerek yapılan işin gölgelenmemesini istedi. Ayrıca Bakan SARIEROĞLU 4C statüsünde bulunan çalışanlar için 4B statüsüne geçişinde düzenleme hazırlıklarının devam ettiğini aktardı. yakın bir zamanda bu çalışmanın detaylarının ilan edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 00:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Kamuda tek tasoron kalmayacak dediniz tcdd hala tasoron da millet ikramiye alıp yiyecekler

Adsiz
Adsiz - 4 yıl Önce

Kitlere kadro ne zaman BOTAŞ A,S

Ercu
Ercu - 5 yıl Önce

Öncelikle her kes kadroya geçsin geçenleri kıskanmıyorum ama TEMİZLİKCİ GÜVENLİKCİ kadroya geçiyor karda buzda çamurda zor şartlarda arazide çalışan biz şoförler %70 takıldık kadroya geçemedik bu haksızlık insafsızlık ayrımcılıktır hükümetin bir an önce bir düzenleme getirip hakkımız olan kadroyu vermelidir Cumhurbaşkanı T Erdoğan bey çıkıp kürsüye defalarca ayrım yok şartsız herkese kadro muhalifin oyunlarına gelmeyin taşeronu kaldırdım demiştir ama görüyorum ki bize asıl oyunu kendi oynamıştır...

ASIL İŞİ YAPAN MÜH. BABASI
ASIL İŞİ YAPAN MÜH. BABASI - 5 yıl Önce

Bu ülke 1.7 milyar müslümanın umudu 70 bin kişi yetişmiş teknik asıl işi yapanların kadroya geçmesi. Gurudur. İşiz koyup kapı önune koymaz inancımız budur. Yeterki herkez yedigini inkar etmesin.

Murat
Murat - 5 yıl Önce

Devlet hastanesi yemekhane çalışanları ne zaman kadro alacaklar... Haksızlık yapilmasin...

Hastane
Hastane - 4 yıl Önce

Devlet hastanelerinde yuzde 70 engeline takilan steril uniteleri yemekhane labaratuvar rontgen dis calisanlari kusturmeyin saygilarimla

Adsız
Adsız - 4 yıl Önce

Kitler kadroya takıldı ve günahımız neyki bizi almıyorlar TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Engin
Engin - 4 yıl Önce

Kara yollarinda yazın güneşin altında kışın soğukta çalışan % 70 takılan çok mağdur var.umutla bekliyoruz inşAllah yüzümüzü güldürürsünüz