Kenan Evren’in Cenazesi Kaldırıldı

Yakın tarihin en çok tartışılan isimlerinden biri olan Tğürkiye’nin 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için ilk olarak Genel Kurmay Karargahı’nda tören düzenlendi. Daha sonra Evren için Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde tören düzenlendi. Burada yapılan törende Helallik istendiği sırada protestolar yaşandı. İşte ayrıntılar…

Kenan Evren’in Cenazesi Kaldırıldı

Kenan Evren’in Cenazesi Kaldırıldı

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in naaşı, askeri cenaze aracıyla Gülhane Askeri Tıp Akademisinden (GATA) alınarak Genelkurmay Başkanlığına götürüldü. Cenaze aracına, polis ve askeri araçlar ile Evren'in yakınları eşlik etti. Evren'in cenazenin GATA'dan götürülüşü sırasında çevrede güvenlik önlemleri alındı, çevik kuvvet ekipleri de hastane çevresinde hazır bulundu.

İLK TÖREN GENELKURMAY KARARGAHI'NDA

GATA’da, geçen cumartesi akşamı hayatını kaybeden 12 Eylül darbesinin mimarı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için ilk tören Genelkurmay Karargâhı’nda düzenlendi.

HELALLİK SIRASINDA PROTESTO

Genelkurmay Karargâhı’nda düzenlenen törenin ardından Evren için Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde tören düzenlendi. Törende helallik istendiği sırada protesto oldu. Toplanan bir grup 'hakkımız haram olsun' diye bağırdı.

Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Evren’in naaşı top arabasına konulacak ve Cumhurbaşkanlığı tören taburu ve bandosunun eşliğinde tören geçişi yapılacak. Evren, Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE