Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alım Tarihi Belli Oldu Mu?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımına hız kesmeden devam ediyor. 201 yılında binlerce sözleşmeli er ve uzman erbaş alımları yapılmıştı. Kara Kuvvetleri Astsubay alımı da yapacak. Peki Astsubay alım tarihleri belli oldu mu? Başvuru şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alım Tarihi Belli Oldu Mu?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan her yıl subay ve astsubay alımı yaptıkları biliniyor. Jandarma Genel Komutanlığına ve Deniz Kuvvetlerine astsubay alımı yapılmıştı ancak Kara Kuvvetlerine ve Hava Kuvvetlerine astsubay alımı henüz yapılmamıştı. Kara Kuvvetlerine başvuruda bulunmak isteyen adaylar tarihin ne zaman açıklanacağını ve başvuruda aranacak şartların neler olduğunu merek ediyor. Peki başvuruda hangi şartlar aranacak?

İŞTE BAŞVURUDA ARANACAK ŞARTLAR

Kara Kuvvetleri Komutanlığında geçtiğimiz yıl aranan şartlar şu şekilde olmuştu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, taksirli suçlar hariç zaman aşımına uğramış para cezasına çevrilmiş ertelenmiş olsa bile bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak, sivil okullardan çıkarılmamış askeri okullardan çıkmış ve çıkarılmış olmamak, Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, yasa dışı siyasi yıkıcı bölücü ideolojileri benimsememiş olmak ve bu gibi faaliyetler içerisinde yer almamış olmak, daha önce çalıştığı kurumlardan disiplinsizlik ve ahlaksızlık nedenleri ile çıkarılmamış olmak, yoklama kaçağı olarak aranmamak bu suçlardan soruşturma yemiş olmamak para cezası olsa bile bu suçlardan dolayı bir ceza almamış olmak, Terör örgütleri propagandası yapmamış yardım etmemiş kamu kaynaklarını terör örgütlerini beslemeye yönelik kullanmamış olmak, en az 2 yıllık yüksek okul veya fakülte mezunu olmak (bölüm şartı mevcut), ön lisans mezunları 25 lisans mezunlarının 27 yaşını bitirmemiş olmak, Geçerli KPSS sınavından en az 60 puan almak şartları geçen sene aranan şartlar arasında idi. 2017 yılında KKK başvuruları Ağustos ayında olmuştu bu yılda Ağustos ayında ilan yayımlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 4 yıl Önce

2018 dış kaynak alımında yaş sınırını lütfen artırın 25
Yaş şartı olması bizleri mağdur ediyor

Sevdalı
Sevdalı - 4 yıl Önce

2016 yılında girdigim kpss puanı g3cerli olur mu yeniden girmem gerwkiyor mu? Cevaplarsanız mutlu olurum.

emre
emre @Sevdalı - 4 yıl Önce

2018 kpss beklenıyor arkdaslar

Mehmet Akkuş
Mehmet Akkuş - 4 yıl Önce

Mezun olmak için Stajı kalmış olanlar da başvuru yapabilir mi?

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Başvurularla ilgili bir gelişme var mı? Ağustos ayı bitti hala ses soluk yok.

ANIL
ANIL - 4 yıl Önce

Sevdalı kardeşimizin sorduğu sorudan bende müzdaribim 2016 yilinda girdigim kpss puani ile basvuru yapabilirmiyim

Alparslan
Alparslan - 4 yıl Önce

Kimisi 2016 önlisans baz alınacak, kimisi de 2018 önlisans puanı baz alınacak diyor. Kafam karıştı açıkçası. 2018 Önlisans sonuçları 29 Kasım'da. Mülakatlar ortalama 6 ay sürüyor. O zamana kadar beklenirse, 6 aylık süreçte de mülakat yapılırsa Mayıs oluyor zaten. Nasıl olacak bu iş? :(

umut
umut - 4 yıl Önce

agustos ayı geçti hala bi haber yok acaba ne zaman acılır bi bilgisi olan varmı?