Kapsam Dışı Kalan Taşerondan Kadroya Geçiş İçin Son Günde Kadro Umudu

Taşeron işçilerin kadroya geçiş için başvuru süresi bugün sona eriyor. Kapsam dışı kalan KİT ve diğer kurumlardaki taşeron işçiler kadroya geçiş için son bir umut taşıyor.

Kapsam Dışı Kalan Taşerondan Kadroya Geçiş İçin Son Günde Kadro Umudu

Bilindiği üzere taşeron işçilerin kadroya başvuru süreci 2 Ocak itibari ile başladı. Başvuru süresi ise bugün son buluyor. 696 sayılı KHK ile başlayan kadro sürecinde birinci aşamanın tamamlanması ile adayları yeni süreçler bekliyor. Bazı taşeron işçiler ise beklediğini bulamamanın üzüntüsünü yaşıyor. KİT işçileri kadro umudu için yeni bir açıklama yapılmasını bekliyor. Kurumların asıl işlerini yaptıkları fakat hizmet alımı ile çalışmadıkları için kadro dışı kalan bir çok çalışan için son umut başvuru süresinin son gününe taşındı. Hangi işçileri kapsam dışına kaldı? Son günde  Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadro bekleyen işçilere müjdeli bir haber verecek mi?

KADRO İSTEYEN İŞÇİLER

İşkur ile Toplum Yararına Programı kapsamında çalıştırılan işçiler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda dönemlik olarak çalıştırılıyor. Kadro taleplerini bulunan TYP işçileri taleplerini devam ettireceklerini iletiyor. Hastanelerde çalışan yemekhane çalışanları da hizmet alım ihalesi şartına uymadıkları gerekçesi ile kadroya geçiş için başvuru yapamayan diğer çalışanlar arasında bulunuyor. Sadece bu işçiler ile kalmayıp, bir çok KİT ve kurumlarda kadroya geçemeyen işçiler bulunuyor.

KİT işçileri de kadro taleplerini sendikalara ilettiler. TÜRK-İŞ başkanı bölge müdürlüklerini Ankaraya çağırdığını ve toplantı yaptıklarını duyurdu. Başbakan Binali YILDIRIM ile görüşmesi kadro umutlarını arttırdı. 

BAŞVURUNUN SON GÜNÜNDE KADRO HABERİ GELEBİLİR Mİ?

İhale türü nedeni yada benzer bir şartı taşımadıkları için kadroya geçemeyen taşeron işçiler başvurunun son gününde kadro haberi gelmesini bekliyor. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğludan gelecek yeni bir açıklama kadro bekleyenler için umut olabilir.  Kadroya geçiş sürecinde yaşanan eksikliklerin mutlaka yeni KHK ile çözüm getirilmesi önem taşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem
Özlem - 3 yıl Önce

Biz devlet hastanelerinde labortauvarlarda çalışan asıl işi yapan Laboratuvar teknisyenleriyiz senelerdir emek veriyoruz ve kadroyu bekliyoruz be khk daki 1 madde yüzünden kadro dışı kaldık.kadro bizim de hakkımız sesimizi duyurana kadar vazgeçmeyeceğiz

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Sayın bakanımızın hastanelerdeki laboratuvar çalışanlarının mağduriyetini gidercegine inanıyorum asil işi yapan tamamı üniversite mezunu gerçekte taşeron olan çünkü birebir tüm mesailerini kurumda geçiren bu arkadaşlar 4734 un personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım ihalesi tanımına uymadıkları için kapsam dışı kalarak mağdur olduklarını bu arkadaşlar nöbet tutup birebir memurlarla aynı şartlarda çalıştılar

Yunus kahraman
Yunus kahraman - 3 yıl Önce

Akp kaybeder kit lerin hakkini versin verilen sözlerle oy almak hirsizliga girmiyormu sorarim size adil davransinlar ayrim yapmasinlar DHMİ

Hastaneden
Hastaneden - 3 yıl Önce

Merkezi steril uniteleri asil is olmasina ragmen yuzde 70 engeline takilmakta kadro istiyoruz lutfennn

Ameliyathane
Ameliyathane - 3 yıl Önce

Hastane ameliyathane ve Sterilizasyon personelleri olarak kadro bekliyoruz. %70 engeline takılıyoruz. Hakkımız olan kadroyu istiyoruz gerekeni yapacağınıza inanıyoruz.

Hulusi erden
Hulusi erden - 3 yıl Önce

Biz kitler bu vatanın evlatlık cocuguyuz sanırım

Seda
Seda - 3 yıl Önce

Sağlık çalışanı bir laborantım.taşeron olarak asıl işi yapıyorum ama kadroya dahil edilmiyorum.ben ve benim gibi çalışma arkadaşlarımın mağduriyetlerinin giderilmesini temenni ediyorum.

İnci Erçelik
İnci Erçelik - 3 yıl Önce

Taşeronda ayrımsız kadro gelsin istiyoruz! Sesimizi duyun. Destekçi olun. Yeni düzenleme yapılsın ve asıl işi yapanlar olarak verdiğimiz emeklerin karşılığını alalım