Kamuya Taşeron Sonrası 7 Bin Personel Alımı!

İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlarla kamu kurum ve kuruluşları taşeron düzenlemesinin ardından personel alımlarını hızlandırdığını duyuruyor? Peki bu personel alımları nasıl ve neye göre gerçekleştirilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kamuya Taşeron Sonrası 7 Bin Personel Alımı!

Taşeron düzenlemesinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı hız kazandı. İlanlar ise İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlarda Temmuz ayı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına 7 bin personel alımı gerçekleştirilecek. Peki kurumlar en çok hangi meslek çalışanlarına ihtiyaç duyuyor?

İŞTE DETAYLAR

Türkiye İş Kurumu ve Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı ilanlar ile Temmuz ayı içerisinde topla 7 bin personelim kamu kurum ve kuruluşlarında işe alınacağı duyuruldu. Kurumların en çok ihtiyaç duyduğu meslek çalışanları ise şu şekilde oldu: Şoför, büro personeli ve temizlik elemanları kurumların en çok personel ihtiyacı duyduğu meslekler oldu. Kamu kurumlarına alınarak çeşitli kurumlarda istihdam sağlanacak ve en çok istihdam sağlanacak kurumlar Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyeler olarak duyuruldu. Bu alımlara KPSS şartlı, KPSS şartsız, İlköğretim, orta öğretim, lise ve yüksek okul mezunları başvurabilecek. Ayrıca belediyeler engelli ve eski hükümlü işçi alımları da yapacak. Belediyelerin en çok elemana ihtiyaç duyduğu bölümler ise şoför, temizlik işçisi ve büro personeli olarak açıklandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 yıl Önce

İLLER BANKASI TAŞERON ÇALIŞANLARI KADRO İSTİYOR.

Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Alimlar kadrolumu olacak bilgisi olay yorumlasin

SERHAT
SERHAT - 4 yıl Önce

arkadaşlar bizaldık cok sey degişti sizide beklerizz içi boşş herkese herşey veriliyor bize hiç birşey yokk uyanınn

isa
isa - 4 yıl Önce

Belediyelere tam kadro istiyoruz.4D kadrosu istiyoruz.bit (belediye şirketi) değil.

nazar
nazar - 4 yıl Önce

kamuya alim falan yok goz boyamaktan baska birsey degil torpilin yoksa taseronda temizlikci bile olamazsin.